اجاره خانه 40 متری در تهران

 

اطلاعات مفید برای اجاره آپارتمان در تهران

 

در این مقاله اطلاعاتی راجع به راهنمای اجاره آپارتمان کوچک در تهران داده شده است. با بررسی تمامی جوانب، آمارها و برخی مثال‌ها در خصوص اجاره آپارتمان‌های با متراژ پایین در تهران و مناطقی که بیشتر در آن این خانه‌ها معامله می‌شود؛ می‌توانید تمامی جوانب اجاره این خانه‌ها را بررسی کنید تا معامله‌ای آگاهانه و مناسب داشته باشید.

لیست آگهی های اجاره خانه 

 

اجاره آپارتمان کوچک در تهران همواره با استقبال افراد مواجه شده است. به خصوص با افزایش قیمت دلار و تورم از یک سال پیش که منجر به افزایش اجاره و رهن این مسکن در تهران شده است.  چرا که با افزایش اجاره بها توسط مالکان افراد مجبور می‌شوند تا اقدام به اجاره آپارتمان‌های با متراژ کمتر در محله‌های پایین تر کنند یا اینکه به شهرهای اطراف تهران و کرج کوچ کنند. با افزایش تورم و وخیم تر شدن شرایط اقتصادی خانوارها اجاره آپارتمان کوچک در تهران رواج بیشتری یافته است. امروزه اجاره آپارتمان تا 40 متر در تهران و نهایتا تا 60 متر مورد توجه بیشتر مستاجران قرار گرفته است. اما نکته جالب این است که موجران وقتی دیدند بازار نقل و انتقالات خانه‌های با متراژ کوچکتر داغ شده است و اجاره خانه‌شان با استقبال بیشتری از سوی مردم صورت گرفته است از این فرصت استفاده کرده و با قیمت‌های عجیب و غریب حاضرند تا خانه هایشان را اجاره دهند. همین مسئله باعث شده است تا در برخی از مناطق اجاره آپارتمان کوچک در تهران تفاوت زیادی با متراژ بزرگتر نکند. چرا که اجاره آپارتمان‌ها با متراژ کمتر در تهران بیشتر  از آپاراتمان‌هایی با متراژ بزرگتر استقبال می‌شود.
 آمارهایی درباره اجاره آپارتمان کوچک در تهران و به طور کلی اجاره مسکن در بهار امسال توسط مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که تورم شدید ایجاد شده آسیب‌های زیادی را به اجاره نشین‌های وارد کرده است. به طوری که اکنون سخت ترین شرایط در بازار ملک متوجه اجاره نشین‌ها در مقایسه با خریداران ملک و سازنده‌هایی که مشتری املاک کلنگی (زمین) هستند؛ شده است. گزارش مرکز آمار ایران از تحولات بازار مسکن در فصل بهار ۹۷ نشان دهنده این است که رشد اجاره آپارتمان کوچک در تهران و به طور کلی اجاره مسکن حدود 27 درصد بوده است. میانگین مساحت آپارتمان‌های به اجاره رفته ۷۸ مترمربع و میانگین عمر بنای آنها ۱۴ سال در بهار امسال بر اساس گزارش مرکز آمار ایران بوده است. به طوری که مساحت آپارتمان‌های فروخته شده به‌طور میانگین ۸۸ مترمربع و متوسط عمر بنای آنها ۱۱ سال در این فصل بوده است. در این شرایط اقتصادی افراد تمایل دارند خانه‌های که می‌خرند، 10 متر مربع از خانه‌هایی که افراد اجاره می‌کنند، بزرگتر باشد و همچنین در فصل بهار خانه‌های خریداری شده به طور متوسط عمرشان از خانه‌های اجاره شده کمتر بوده است. این آمار نشان می‌دهد که چقدر اجاره خانه نسبت به خرید خانه سخت تر و مشکل تر بوده و اجاره آپارتمان کوچک در تهران با استقبال بیشتری از سوی مردم مواجه شده است.
نتایج این آمار اخیر مرکز آمار ایران درباره اجاره و فروش مسکن در بهار امسال نشان می‌دهد که منطقه 5 تهران بازار ملتهبی داشته است و از میانگین رشد قیمت مسکن در کل شهر تهران، رشد قیمت نقطه‌ای مسکن در این منطقه همواره بیشتر بوده است. اما از نظر اجاره ملتهب ترین بازار را منطقه 3 داشته است. رشد نرخ اجاره بها در منطقه 3 به طور متوسط 32 درصد بوده است، این در حالی است که متوسط افزایش نرخ اجاره بها در کل شهر تهران 27 درصد گزارش شده است. دلیل این مسئله این است که بیشتر افراد برای اجاره مسکن به سمت مناطق 4 و 5 می‌روند و املاک مناطقی مثل منطقه 3 لوکس تر بوده است که باعث شده اجاره بها مسکن در همچنین مناطقی که در شمال تهران قرار دارند؛ نسبت به خرید مسکن افزایش یابد. به طور کلی آمارها نشان می‌دهد که اجاره آپارتمان در مناطق جنوبی تهران (11،12،15،17،18،19) نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش هم پیدا کرده است. چرا که نرخ اجاره در این مناطق نسبت به مناطق شمالی تهران پایین تر است و مردم و اقشار متوسط و کم درآمد می‌توانند برای اجاره آپارتمان کوچک در تهران در این مناطق با قیمت‌هایی معقول و مناسب اقدام کنند اما بر طبق همین آمار اجاره مسکن در مناطق 1 تا 10 بدون تغییر مانده است.

 

اجاره آپارتمان کوچک در تهران


 
افزایش تقاضا برای اجاره آپارتمان کوچک در تهران

با افزایش تقاضا برای اجاره آپارتمان کوچک در تهران ساخت آپارتمان در مناطق مرکز، شرق و جنوب تهران رونق گرفته است. چرا که اکثر مردم دیگر توان پرداخت اجاره بهای واحدهایی با متراژ بزرگ و متوسط را ندارند. البته آپارتمان‌های با متراژ کمتر در تمامی مناطق تهران وجود دارد ولی تمرکز سازندگان خانه‌های با متراژ کوچکتر بیشتر در نواحی مرکز، شرق و جنوب این شهر است. از آنجایی که تقاضای کمی برای اجاره آپارتمان کوچک در تهران در مناطق شمالی آن می‌شود و بیشتر افراد در آن مناطق طالب اجاره واحدهای بزرگ هستند؛ سازندگان مسکن میل زیادی برای ساخت واحدهای کوچک در مناطق شمالی تهران را ندارند.دولت هم سیاستگذاری خود را برای کمک به سازندگان آپارتمان و خانه‌های با متراژ کمتر گذاشته تا بتواند در جهت کمک به خانه دار شدن اقشار کم درآمد در شهر تهران کند. با توجه به افزایش جمعیت و افزایش قشر آسیب پذیر جامعه روند حرکت مردم به سمت اجاره آپارتمان کوچک در تهران روز به روز بیشتر می‌شود
 
 

قیمت رهن و اجاره آپارتمان کوچک در تهران

نرخ اجاره آپارتمان کوچک در تهران در مناطق مختلف متفاوت است. مثلا برای اجاره خانه 40 متری در تهران در منطقه زعفرانیه باید 48 میلیون تومان رهن و ماهی 1میلیون و 200 هزار تومان اجاره بدهید؛ تازه این خانه فاقد پارکینگ و انباری است. در موردی دیگر رهن و اجاره آپارتمان 40 متری در تهران در خیابان پیروزی 20 میلیون تومان و ماهی 850 هزار تومان است. این خانه هم کمد دیواری، پارکینگ و انباری ندارد اما دارای آسانسور است. همچنین رهن یک خانه 40 متری لوکس در منطقه جردن برای شما 160 میلیون تومان آب می‌خورد.
همانطور که ملاحظه کردید اجاره آپارتمان کوچک در تهران در مناطق مختلف متفاوت است و شما بعضا با قیمت‌هایی عجیب و غریب و نا متعارف مواجه خواهید بود. در ادامه با مثال‌های بیشتری در مورد نرخ اجاره آپارتمان کوچک در تهران شما در جریان خواهیم گذاشت.
آپارتمان 40 متری در منطقه پیروزی با پارکینگ، انباری کاذب، گاز رومیزی، کف سرامیک، کابینت ام دی اف و کمد دیواری ساخت سال 1384 50 میلیون رهن و 50 تومان اجاره داده می‌شود و در نهایت آپارتمان 40 متری در محله نواب سال ساخت 1395، 37 میلیون تومان رهن و 350 هزار تومان اجاره داده می‌شود.

آگهی های مرتبط