از این کویرهای زیبای ایران دیدن کنید

بهترین کویرهای گردشگری ایران

با فرارسیدن فصل سرما بعضی از مردم تصور میکنند باید بیخیال سفرهای داخلی شوند؛ در صورتیکه که مناطق کویری شگفت انگیزی در ایران وجود دارد که مناسب سفر در پاییز و زمستان است.
شما میتوانید بصورت یک تور گروهی یک یا دو روزه به این کویرهای زیبا در کشورمان سفر کنید. در ادامه این مطلب به معرفی سه کویر که برای گردشگران قابل دسترسی هستند میپردازیم.


کویر مرنجاب

کویر مرنجاب در شهرستان اَران و بیدگل از توابع شهرستان کاشان در استان اصفهان واقع شده است و یکی از شناخته ترین کویرهایی میباشد که اغلب اسم اَن را شنیده ایم. کویر مرنجاب را هرگز خالی از گردشگر نخواهید دید؛ چرا که تپه های شنی اَن به قدری معروفند که هر گردشگری را برای بازدید از این کویر شگفت انگیز وسوسه میکند. کویر مرنجاب فاصله ای 4 ساعته با تهران دارد و پر از جاذبه های گردشگری مانند قلعه مرنجاب و جزیره سرگردان میباشد. شما میتوانید با سفر به کویر مرنجاب در کاروانسرا اقامت داشته باشید و از شب پرستاره کویری هم لذت ببرید.

 

 

کویر مصر

این کویر در 55 کیلومتری شهرستان خور در استان اصفهان قرار دارد. نام مصر از روستایی به همین نام برداشته شده است که میتوانید هنگام اقامت شبانه از اَن دیدن کنید. در کویر مصر میتوانید شتر سواری کنید و از جاذبه هایی مانند چال سلکنون دیدن کنید. چال سلکنون به فرو رفتیهای که اطرافشان با تپه های شنی پوشیده شده است گفته میشود. در سفر به کویر مصر برای اقامت با گزینه های بسیاری روبرو هستید. علاوه بر مکانهایی که در خود روستای مصر قرار دارد؛ شما می توانید در روستاهای دیگری مانند روستای فرحزاد و جندق نیز اقامت کنید.
روستای کوچک فرحزاد در میان تپه های شنی احاطه شده و روستای جندق هم یکی از مناطق گردشگری در منطقه خور و بیابانک است که دارای قلعه قدیمی میباشد.

 

 

کویر ابوزیدآباد
کویر ابوزیداَباد در شمال شرقی کاشان واقع شده است. با سفر به این کویر میتوانید ساعاتی را به دور از استرس و شلوغی در میان رمل های شنی زندگی کنید. کاروانسرای ابوزید هم در نزدیکی این کویر قرار دارد که با رفتن به اَنجا میتوانید با معماری کاروانسرهای عهد صفوی نیز اَشنا شوید.
شهر زیز زمینی اویی هم یکی از جاذبه های این کویر است که به دلیل سیستم تهویه اش بسیار معروف است و به اعتقاد برخی قدیمی ترین شهر زیر زمینی دنیا است.

 


نکاتی که باید در کویرنوردی بدانید
• در سفر به کویر همیشه و حتی بیشتر از نیازتان اَب به همراه داشته باشید.
• بهتر است برای کویرنوردی از تورهای گروهی استفاده کنید و اگر هم با تور سفر نمی کنید حتما نقشه و جی پی اس به همراه داشته باشید.
• بهمراه داشتن دستمال گردن و دستمال سر را فراموش نکنید؛ چرا که هنگام طوفان شن میتوانید از اَنها استفاده کنید.

کویرهای ایران در پاییز منتظر شما هستند تا شما را از دغدغه های روزمره رها سازند و سکوت و زیبایی منحصر به فردشان را به شما هدیه دهند. پس تا فصل کویر نوردی تمام نشده است بهتر است در تدارک یک سفر هیجان انگیز کویری برای خود باشید.

آگهی های مرتبط
3,550,000 تومان
2,950,000 تومان
3,150,000 تومان
تماس بگیرید
تماس بگیرید