با شهر باکو و دیدنی های آن آشنا شوید

جاهای دیدنی باکو

باکو آنقدر از جاذبه های گردشگری غنی است که به راحتی می توان سه روز کامل را به قدم زدن و گشت و گذار در آن گذراند و هنوز هم احساس کرد فرصت کافی ای برای لذت بردن از زیبایی های این شهر قفقازی نبوده است همچنین ۲ روز زمان اضافی لازم است تا جاذبه های اطراف شهر را دید.


بناهای یادبود معروف باکو

ایچری شهرIcheri Sheher

این کلمه به معنای شهر داخلی است. تقریبا می توان گفت اکثر دیدنی های شهر در این قسمت متمرکز شده است. کاخ ها، برج ها، مساجد و دیگر ساختمان های ایچری شهر معماری کلاسیک زیبایی دارند و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. این منطقه، یک مکان منحصر بفرد تاریخی است که درست در قلب شهر باکو قرار گرفته است و در سال ۲۰۰۰ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.


دروازه مراد Gates of Murad

این دروازه در واقع نقطه عطفی در قلعه ایچری شهر است که در قرن شانزدهم ساخته شد و یکی از بهترین دیدنی های این شهر محسوب می شود.


کاخ شیروانشاه SHIRVANSHAHS’ PALACE

این کاخ در پشت دیواره های شهر قدیمی (شهر قدیمی نام دیگر ایچری شهر است) قرار گرفته است و یکی از قدیمیترین نمادهای شهر باکو محسوب می شود. این کاخ در قرن پانزدهم و در زمانی که باکو به عنوان پایتخت امپراطوری شیروانشاه انتخاب شد، ساخته شد و یکی از بهترین بناها و بقایایی است که از ساختمان های قدیمی باکو بر جای مانده است. در سال ۲۰۰۰، این کاخ به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شد و در لیست این سازمان قرار گرفت. همانطور که گفته شد این کاخ در شهر قدیمی باکو قرار دارد و فاصله آن از مترو ایچری شهر فقط ۵ دقیقه پیاده روی است و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر باکو محسوب می شود.

 


بلوار شهر CITY BOULEVARD

بلوار باکو (که به آن پارک ملی کنار دریا می گویند) نمای بسیار زیبایی به دریای خزر دارد و بهترین منظره ی شب باکو را می توان در این قسمت شهر دید. مراکز خرید، مراکز تجاری، رستوران ها، چایخانه ها و قسمت بزرگی از جاذبه های گردشگری دیگر باکو در راه پیاده روی در این مسیر وجود دارند. اگر از آب و هوای خیلی گرم باکو خسته شدید و دوست داشتید هوای تازه ی دریا را وارد ریه هایتان کنید به بلوار شهر بروید. همچنین در این قسمت می توانید یک تور قایق اجاره کنید و قسمت های مختلف باکو و دریا را با آن ببینید. بهترین زمان رفتن به بلوار شهر، عصرهاست که نه تنها می توانید از هوای تازه دریا استفاده کنید، بلکه زیبایی شب های باکو را هم با تمام وجودتان احساس کنید.

 


برج دختر جوان THE MAIDEN TOWER

برج دختر جوان را تقریبا می توان اصلی ترین جاذبه ی شهر دانست. این برج دومین ساختمان پر بازدید در سراسر باکو است و در نزدیکی فرودگاه قرار دارد. همینکه به بالای آن برسید، از نمای فوق العاه ای که از شهر می بینید شگفت زده می شوید. دلیل ساخت این برج را می توانید مطالعه کنید.

 

منبع: الی گشت

آگهی های مرتبط
60,000,000 تومان
قیمت توافقی
قیمت توافقی
توافقی