بهترین زمان خرید و فروش خودرو کارکرده


بهترین زمان خرید و فروش خودرو دست دوم کارکرده

خرید و فروش خودرو کارکرده با توجه نوسانات اخیر بازار ارز و همچنین بالا رفتن قیمت خودرو در چه زمانی می‌تواند به نفع مردم باشد؟ و آیا با توجه به نوسانات زیادبازار آیا خرید و فروش خودرو دست دوم در این زمان منطقی است؟ در این مقاله با توجه به قیمت خودرو در این بازه زمانی قصد داریم با بررسی اجمالی نظرات کارشناسان اهل فن پاسخ این سوالات شما مخاطبان را بدهیم. با ما همراه باشید.

 

خرید و فروش خودرو دست دوم فعالیتی سودده برای مردم

برخلاف دیگر کشورها خرید و فروش خودرو دست دوم برای مردم ایران یک کار پر رونق و سود ده است. امروزه افراد زیادی در ایران تحت عنوان دلال یا واسطه گر در این فعالیت پر سود مشغول است. چرا که نوسانات قیمت خودرو از قیمت کارخانه تا بازار به قدری زیاد است که می‌تواند سودهای کلانی به جیب آنها واریز کند. همچنین افراد مصرف کننده در صورتی که خودروی صفر خود را پس از دو یا سه سال بفروشند نه تنها بهای خودروی خریداری شده‌ی خود را در می‌آورند بلکه پس از چند سال با فروش خودروی خود سودهایی بالای 30-40 درصد نصیبشان می‌شود.به عبارت دیگر با توجه به میانگین تورمی 6 .19 سالانه در ایران که بعضا به صورت دستوری زیر 10 درصد هم می‌آید. توازن گفته شده برقرار می‌شود چرا که پس از 2تا3 سال این مقدار تورم سالانه مثل فنر از جای خود در می‌رود و به 40 تا 50 درصد می‌رسد. که در این صورت قیمت خودرو افزایش می‌یابد و بازار خرید و فروش خودرو کارکرده رونق می‌گیرد.

 

بهترین زمان برای خرید و فروش خودرو کارکرده


نظر کارشناسان با توجه به افزایش قیمت خودرو درباره فعالیت در بازار خرید و فروش خودرو کار کرده چیست؟
اما عده‌ای از کارشناسان با توجه به وضعیت فعلی که قیمت دلار حول و حوش 14 هزار تومان می‌چرخد معتقدند که بازار خرید و فروش خودرو کارکرده در شرایط فعلی در وضعیت خوبی قرار ندارد و فعالیت در چنین بازاری ممکن است ریسک باشد. چرا که افرادی که خودروهای دست دوم خود را در چنین شرایطی بفروشند اگر قادر به پرداخت مابه‌التفاوت خودروی فروخته شده خود با خرید خودروی صفر نباشند ضرر می‌کنند. به همین دلیل است که مردم برای حضور در بازار در چنین شرایطی دچار تردید شده اند. اما همین کارشناسان به افرادی که دارای خودروهای دست دوم و مشکل دار هستند بخاطر اشتیاق دلالان و واسطه گران به خرید چنین خودروهایی در بازار فعلی پیشنهاد می‌کنند که از فرصت به وجود آمده استفاده کنند و خودروی خود را بفروشند چرا که شاید دیگر چنین فرصتی برای‌شان پیش نیاید.اما عده‌ای دیگر از کارشناسان اعتقاد دارند که بازار خرید و فروش خودرو کارکرده اکنون در بهترین شرایط خود قرار دارد. چون از این نوسانات قیمت خودرو از کارخانه نسبت به بازار می‌توانند استفاده کنند و در طرح‌های پیش فروش خودروسازان شرکت کنند تا خودروی صفر صاحب شوند. به عنوان مثال خودروی پرایدی که در سال 89 به ارزش 10 میلیون تومان خریداری کرده‌اند اکنون می‌توانند در بازار خرید و فروش خودرو دست دوم به ارزش 18 تا 20 میلیون بفروشند و در طرح‌های پیش فروش شرکت سایپا شرکت کنند تا حواله یک خودروی صفر را بگیرند.


نتیجه گیری در مورد بهترین زمان خرید و فروش خودرو کارکرده
به طور کلی بازار خرید و فروش خودرو کارکرده همیشه از رونق خوبی برخوردار بوده است و توانسته برای هم دلالان و هم فروشندگان سودآور باشد. قیمت خودرو در چنین بازاری عامل رونق این داد و ستد است. به طوری که حداقل 10 تا 15 کمتر از قیمت خودروی صفر است. کارشناسان اعتقاد دارند بهترین زمان برای فروش خودروهای دست دوم زمانی است که دو سال از عمر آن خودرو گذشته باشد. اما برخی ترفندهایی که افراد برای نشان دادن کیفیت خودروی دست دوم خود بیش از آن چیزی که هست نشان می‌دهند؛ ممکن رونق بازار خرید و فروش خودرو دست دوم را از رونق بیندازد تا عده‌ای خیر حضور در این بازار را بزنند و به سمت خرید خودروهای صفر بروند. اما از آنجایی که همگان توان خرید خودروهای صفر را ندارند با کمی دقت و استفاده از مشورت کارشناسان فن می‌توانند خودروی مورد نظر خود را از این بازار پیدا کنند و خرید خوبی را تجربه کنند.

آگهی های مرتبط