تجربه رانندگی با برلیانس h230

بررسی برلیانس H230

برلیانس H230 یک خودروی خانوادگی و با کیفیت است که در محدوده ی قیمتی خود خودروی مناسب محسوب می شود. در این مقاله به بررسی نکات مثبت و منفی خصوصیات این خودرو می پردازیم تا خریداران خودرو بتوانند به کمک این اطلاعات خریدی مناسب داشته باشند.
برلیانس H230 یکی از خودروهای پرطرفدار است. ظاهر و داخل کابین مهم ترین بخش است که در تجربه اول آن را مشاهده می کنیم. برلیانس H230 همان ابتدای دیدن کابین متوجه طراحی اقتصادی آن خواهید شد. هر چند طراحی داخلی مناسب است اما کیفیت متریال پایین است و پلاستیک خشک است. از این رو انتظار می رود پس از کمی کارکرد خودرو قطعات داخل کابین صدا دهند. هر چند صندلی ها ممکن است کمی خشک باشند اما نسبت به خودروهای تولید داخل قابل قبول اند. فضای داخلی کابین مناسب است و فضای مناسبی را هم برای سرنشینان ایجاد کرده است. صندوق این خودرو نیز فضای مناسبی را برای خانواده ها در اختیار قرار می دهد و یک خودروی خانوادگی است.


ویژگی های مثبت برلیانس h230

این خودرو دارای هندلینگ خوبی است و فرمان خودرو برقی و تحت کنترل مناسب برای راننده است. سیستم ترمز این خودرو نیز در کنار ترمز های کاسه ای عقب خودرو اوضاع خوبی دارد و مناسب است. برلیانس H230 یک خودروی کم مصرف است و تجهیزات و امکانات خوبی را به خصوص در مدل های اتوماتیک می توان از آن دید. این امکانات برای خودروهایی در این محدوده فراتر از انتظار است.
داشتن کیسه هوا برای راننده و سرنشین نیز از ویژگی های مثبت این خودرو با قیمت مناسب است که وضعیت ایمنی خوبی دارد و در تست تصادفات کشور چین، پنج ستاره ایمنی را دریافت کرده است. از این رو یک خودروی مطمئن محسوب می شود.

 

این مطلب را هم بخوانید: راهنمای خرید برلیانس h320 و h330
 

تجربه رانندگی با برلیانس H230

 

این مطلب را هم بخوانید: نقد و بررسی برلیانس H330
 

معایب برلیانس h230

- صدای موتور به داخل کابین منتقل می شود که البته نسبت به خودروهای داخلی وضعیت بهتری دارد.
- موتور خودرو 1.5 لیتر است و نباید انتظار بالایی برای شتاب گیری و سرعت بالا از آن داشت. ولی با این حال برلیانس H230 برای یک خانواده ی ایرانی و سفرهای برون شهری مناسب است.
- ستون های خودرو به گونه ای طراحی شده است که نقاط کور را افزایش داده و دید راننده در زمان رانندگی به اندازه ی کافی نیست. اندازه ی پنجره های عقب و کنار خودرو کوچک اند و نیاز به دوربین عقب را افزایش می دهد.
- از دیگر ضعف های خودرو جعبه دنده و عملکرد آن در مدل های اتوماتیک است که با موتور هماهنگ نیست. ضریب دنده کند است اما در مدل دستی وضعیت بهتر است.
- برلیانس H230 دارای جنس تایر بی کیفیت است و با ابعاد خودرو تناسب ندارد. البته تعویض لاستیک این نکات منفی را پوشش می دهد.
- کنترل خودرو در پیچ ها چندان جالب نیست و سبب می شود تا در این بخش ها خودرو دچار انحراف شود. از این رو چندان برای جوانان خودروی مناسب نیست و می توان آن را به عنوان یک خودروی خانوادگی در نظر گرفت
- از دیگر نکات ضعف خودروی برلیانس H230 انتقال ضربات که هنگام عبور از ناهمواری ها ناشی می شود به داخل کابین یاد کرد که به علت عملکرد ضعیف فنرها صورت می گیرد.

آگهی های مرتبط