تویوتا کمری یا هیوندای سوناتا؟

مقایسه تویوتا کمری با هیوندای سوناتا

تویوتا کمری و هیوندای سوناتا دو خودروی مطرح بازار امروز هستند که مدل 2019 آن ها نیز جدیداً وارد بازار می شود که هر دو دارای کیفیت بسیار بالا و طراحی مناسبی هستند. این خودروها را در مقاله ی زیر برای انتخاب بهتر شما مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید از آن بهره ببرید.
تویوتا کمری و هیوندای سوناتا، تولیدات دو خودروساز بزرگ هستند که هر ساله مدل هایی محصولات خود را به بازار عرضه می کنند. مدل های جدیدتر معمولاً علاوه بر زیبایی، امکانات فنی بیشتری هم دارند و گاهی اوقات تغییرات زیادی در آن ها دیده می شود. در بازار خودرو مانند دیگر بازارها رقابت زیاد است و مشتریان برای خرید خودروی جدید دچار سردرگمی می شوند. از این رو امکانات خودروهای مورد نظر خود را برای انتخاب بهتر با هم مقایسه می کنند.
همچنین طرفدارهای سدان های متوسط در جهان و ایران زیاد هستند. از آن جایی که تویوتا کمری و هیوندای سوناتا دو خودروی پرطرفدار در ایران هستند، مدل های 2019 این خودروها را در این مقاله با هم مقایسه می کنیم تا گزینه ی بهتری را برای خرید داشته باشیم.قیمت تویوتا کمری و هیوندا سوناتا

امکانات جدیدی را می توان برای هر دو خودرو اضافه کرد و این عامل سبب افزایش یا کاهش قیمت آن می شود. از این رو نمی توان مقایسه ی دقیقی بین قیمت این دو خودرو داشت. نوسانات بازار نیز مزید بر علت شده است تا ارزش گذاری دقیق مدل های 2019 این دو خودرو مشکل شود. اگر این نوسانات را در نظر داشته باشیم، امکانات هوشمندی که مدل پایه تویوتا کمری 2019 دارد از سوناتا بیشتر است. از سوی دیگر سوناتا 2019 امکانات خوبی دارد و از لحاظ قیمت که مشتری برای تویوتا کمری و هیوندای سوناتا مدل 2019 پرداخت می کند، سوناتا قیمت بهتری دارد که با تغییر امکانات خودرو و نوسانات بازار ممکن است تغییر کند.
برنده هیوندای سوناتا 2019
 

امنیت خودروهای تویوتا کمری و هیوندای سوناتا
شاید برایتان جالب باشد که تویوتا کمری مدل 2019 از تمامی تست های تصادف سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه های ملی آمریکا سربلند بیرون آمده و 5 از 5 ستاره را دریافت کرده است. از این رو تویوتا کمری 2019 جزو امن ترین خودروهایی است که در بازار پیدا می شود.
علاوه بر این، موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها (IIHS) امتیاز بالاتری را به تویوتا کمری داده است. به همین علت می توانید با خیال راحت سوار این خودروها شوید و به گشت و گذار بروید.
از نظر امنیت خودروی هیوندای سوناتا 2019 نیز خودروی خوبی محسوب می شود. بالاترین امتیاز امنیتی بز توسط موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها به این خودرو اختصاص داده شده است. خودروی سوناتا 2019 در کناره ها و قسمت جلو نیز ستاره امنیتی 5 را کسب کرده است و در تست تصادف و غلتیدن هم 5 امتیاز کامل را توانسته کسب کند.
خودروهای تویوتا کمری 2019 تماماً به جدیدترین دستاوردهای ایمنی تجهیز شده اند ولی برخی از این قابلیت ها در مدل های پایه سوناتا 2019 توسط مشتری به صورت انتخابی قابل اضافه شدن است. برای این که از تمام امکانات امنیتی این خودرو بهره ببرید باید از مدل های رده بالای خودروی سوناتا 2019 خرید کنید.
از ویژگی های امنیتی مدل های پایه تویوتا کمری 2019 می توان کروز کنترل انطباقی، نور سو بالای خودکار، ترمز خودکار اضطراری و سیستم حفظ خودرو در مسیر اشاره کرد که در مدل های پایه وجود دارد. هر دو خودروی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا به دوربین پشت مجهزند و مدل های مختلف سوناتا دارای سیستم هشدار ترافیک در پشت خودرو هستند.
بدین صورت می توان گفت که مدل های پایه تویوتا کمری تولید 2019 امکانات امنیتی بهتری دارد و برنده ی امنیت خودروهای تویوتا کمری و هیوندای سوناتا، تویوتا است.

این مطلب را هم بخوانید: هوندا بهتر است یا هیوندای؟

 

تویوتا کمری یا هیوندای سوناتا؟


امکانات داخلی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا

تویوتا کمری و هیوندای سوناتا هر دو برای راحتی راننده و سرنشینان امکانات داخلی خوبی فراهم کرده اند و سواری خوبی را به سرنشینان می دهند. تویوتا کمری و هیوندای سوناتا جزو سدان های متوسط هستند و ممکن است راننده و سرنشینانی که قد خیلی بلند دارند ممکن است احساس راحتی کامل نکنند.
فضای کابین سوناتا نسبت به کمری کمی بیشتر است ولی تجهیزات داخلی کمری بیشتر است. صندلی های خودروی تویوتا کمری 2019 دوخت بهتری دارد و سرنشین و راننده احساس راحتی کامل با آن را دارد.
راننده می تواند با طراحی خوب تجهیزات جلوی خودرو کمری، به تمام آن ها به راحتی دسترسی داشته باشد که در مدل 2018 اینگونه نبود و معلوم است که در مدل 2019 کمری راحتی راننده و سرنشینان مورد توجه ویژه بوده است.
صندلی های کمری ارتفاع کمتری نسبت به سوناتا دارند و این امر سبب شده تا در زمان سوار و پیاده شدن سرنشینان مشکل پیش آید. ولی به طور کلی کمری 2019 راحتی بیشتری دارد و برنده ی این رقابت است.

فناوری داخلی خودروهای تویوتا کمری و هیوندای سوناتا
امروزه دنیا بر فناوری اطلاعات استوار است و تکنولوژی های جدید در تمام زمینه های زندگی از جمله خودرو وجود دارند. تکنولوژی داخلی خودرو برای خودروسازان بزرگ مهم است. از این رو مقایسه ی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا از نظر فناوری های داخلی کاری دشوار است و هر دو به خوبی این فناوری ها را در خود جای داده اند.
با این حال تفاوت هایی بین تویوتا کمری و هیوندای سوناتا 2019 وجود دارد؛ مثلاً تویوتا کمری تنها از اپل کارپلی پشتیبانی می کند در صورتی که سوناتا از اندروید آتو و اپل کارپلی پشتیبانی می کند.
مدل های پایه این دو سدان جذاب هستند و صفحه نمایش 7 اینچی در کنار سیستم اینفوتینمنت خودرو تعبیه شده است. مدل های بالاتر نیز صفحه نمایش 8 اینچی دارند.
نسخه Entune که نقش سیستم اینفوتینمنت خودرو تویوتا کمری 2019 را دارد در این خودرو تعبیه شده است و در تمامی مدل های کمری 2019 قابل دسترسی از طریق بلوتوث است. دستورات صوتی گوگل و قابلیت Siri Eyes Free ویژگی هایی هستند که این سیستم از آن ها پشتیبانی می کند. راننده می تواند گوشی هوشمند خود را به خودرو متصل کند و از امکاناتی ویژه مانند مسیریابی خیابان ها بهره ببرد.
در سوناتا 2019 نیز سیستم Blue Link تعبیه شده که قابلیت مسیریابی را به راننده می دهد. امکان شارژ وایرلس گوشی در دو خودروی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا به چشم می خورد.
از این رو می توان گفت تکنولوژی های داخلی سوناتا 2019 نسبت به هیوندای بیشتر است و آن را می توان به کمری 2019 ترجیح داد.

 

این مطلب را هم بخوانید: تویوتا بهتر است یا نیسان؟
 

تویوتا کمری یا هیوندای سوناتا کدام بهتر است؟


فضای صندوق عقب تویوتا کمری و هیوندای سوناتا
سدان های متوسط با توجه به طراحی خود دارای فضای صندوق عقب کمی هستند. ولی با این حال خودروهای هیوندای و تویوتا طراحی خوبی را برای صندوق عقب خود دارند.
صندوق عقب کمری 2019 دارای 0.427 مترمکعب فضا دارد و سوناتا دارای فضای بیشتر و معادل 0.461 متر مکعب است. از این رو سوناتا صندوق عقب بزرگ تری دارد.
صندلی های عقب دو خودروی فوق نیز به جلو خم می شوند تا راننده بتواند تجهیزات بیشتری را در صندوق عقب بتواند جای دهد و فضای بیشتری داشته باشد.


مصرف سوخت تویوتا کمری و هیوندای سوناتا

مصرف سوخت این اواخر بسیار در کانون توجه خودروسازان قرار گرفته است و روز به روز مصرف سوخت خودروها کمتر می شود. مدل های قدرتمند تویوتا کمری و هیوندای سوناتا 2019 تقریباً هم اندازه است اما در مدل های پایه کمی قضیه متفاوت است. تویوتا کمری 2019 سوخت کمتری نسبت به مدل پایه سوناتا 2019 دارد.
پیشرانه تویوتا کمری 2019 از نوع V6 است و هیوندای دارای پیشرانه توربو شارژ و 4 سیلندر است. این دو خودروی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا در مدل های هیبریدی نیز عرضه شده اند که مصرف سوخت کمتری دارند.
برنده این بخش تویوتا کمری 2019 است.

قدرت موتور تویوتا کمری و هیوندای سوناتا
پیشرانه ای که تویوتا برای خودروی کمری در نظر گرفته است قوی تر است و موتور این خودرو دارای نیروی بیشتری نسبت به هیوندای سوناتا است. نسخه های پایه ی سوناتا دارای پیشرانه 4 سیلندری و با ظرفیت 2.5 لیتر است. پیشرانه می تواند 203 اسب بخار نیرو تولید کند که از طریق جعبه گیربکس خودروی 8 دنده خودکار به چرخ های جلو منتقل می شود.
پیشرانه هیوندای سوناتا نیز 2.4 لیتری است و 185 اسب بخار نیرو تولید می کند. پیشرانه ی این خودرو دارای ظرفیت 1.6 لیتری است. کمری از معدود سدان های متوسط موجود در بازار است که پیشرانه قدرتمند V6 را دارد و نیروی 301 اسب بخار تولید می کند. در صورتی که قوی ترین پیشرانه سوناتا 2019 فقط 2 لیتر ظرفیت دارد و چهار سیلندر و توربو شارژ است که 245 اسب بخار نیرو تولید می کند.
برنده تویوتا کمری 2019 است.

 

این مطلب را هم بخوانید: مقایسه لیفان 820 و سراتو سایپا
 

طراحی داخای کمری 2019


هندلینگ خودرو در تویوتا کمری و هیوندای سوناتا
هر چند طراحی خودرو خوب باشد و موتور قدرتمندی نیز داشته باشد ولی هندلینگ آن خوب نباشد، خودروی مناسبی به حساب نمی آید؛ اما تویوتا کمری و هیوندای سوناتا هر دو هندلینگ خوبی دارند.
با این حال تویوتا برای این خودروی خود بهینه سازی هایی مناسب تدارک دیده است که هندلینگ بهتر را برای تویوتا کمری 2019 به ارمغان آورده است. از این رو در مسیرهای پرپیچ و خم قابل کنترل راحت است.
در مدل های کمری SE و XSE تمهیدات ویژه ای برای هندلینگ تدارک دیده شده است.
از سوی دیگر هندلینگ سوناتا بهینه سازی هایی خوب را هم دربر داشته است ولی مانند کمری چالاکی و راحتی بالایی ندارد.
البته هر دو خودروی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا سیستم انتقال نیرو به چرخ های جلو (نه به چهار چرخ) را دارند.
برنده ی این بخش نیز تویوتا کمری 2019 است.

دوام و عملکرد خودروهای تویوتا کمری و هیوندای سوناتا
با توجه به این که این دو خودرو جدید هستند و برای دوام هنوز تستی پس نداده اند ولی در مدل سوناتا 2018 و کمری امتیازات به ترتیب 3.5 و 4.5 است و برای خودروهای 2019 نیز این انتظار را می توان داشت.
سوناتا در بازار جهانی کنونی دارای بهترین وارانتی ها است و خریداران آن 5 سال خدمات پایه و 10 سال قطعات انتقال نیرو را دریافت می کنند. کمری نیز 3 سال وارانتی پایه و 5 سال خدمات قطعات انتقال نیرو را دارد.
البته وارانتی خودروها در هر کشوری متفاوت است و به همین علت نمی توان مقایسه ای بین تویوتا کمری و هیوندای سوناتا در این مورد ارائه داد؛ اما تجربه نشان داده است که تویوتا کمری یکی از بادوام ترین خودروهایی است که در این برند وجود دارد.

 

طراحی داخلی سوناتا 2019

 

جمع بندی مقایسه تویوتا کمری و هیوندای سوناتا
با توجه به مقایسه ی کاملی که در این مقاله برای شما ارائه شده است می بینید که هر دو خودروی تویوتا کمری و هیوندای سوناتا جزو خودروهای تراز اول بازار هستند و کاملاً منطقی است که تقاضای بازار برای این دو خودرو بالا و رو به افزایش است. ولی اگر بخواهیم بیشتر بررسی کنیم، می توان گفت هیوندای تویوتا کمری 2019 از سوناتا 2019 یک سر و گردن بالاتر است.
خودروی تویوتا کمری دارای پیشرانه ای قدرتمندتر است و مصرف سوخت آن نیز به صرفه تر است. همچنین رانندگی لذت بخشی دارد و تجهیزات داخلی آن نیز شیک و با کیفیت طراحی شده است. امکانات هوشمند و ویژگی های منحصر به فرد سبب شده تا خودروی تویوتا هیوندای کمری 2019 رانندگی دلپذیری داشته باشد و بتواند انتظارات هر راننده ی مشکل پسندی را برآورده سازد. از این رو دارای ارزش بالاتری می تواند باشد.

آگهی های مرتبط