حتما این نقاط عجیب ایران را ببینید

نقاط عجیب در ایران

همه ما سفرهای هیجان انگیز را دوست داریم و فکر می کنیم فقط در سفرهای خارجی است که می توانیم اَن را تجربه کنیم. در صورتیکه در ایران خودمان نقاط بسیار هیجان انگیز و عجیبی وجود دارد که در این نوشتار برخی از اَنها را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

کال جنی

کال جنی که به دره جن ها معروف است در 30 کیلومتری طبس قرار دارد. بومیان قدیمی این دره را به علت عجیب و غریب بودنش دره ارواح نامیده اند.

این دره بسیار عجیب دارای دیوارهای بسیار بلندی است و قدمت اَن به دوره ساسانیان باز میگردد. از خانه گبرها بعنوان یکی از جذابیتهای این دره عجیب نام برده میشود. در صورتیکه علاقمند به بازدید از این دره می باشید به شما توصیه می کنیم حتما از یک راهنما کمک بگیرید و به تنهایی اینکار را انجام ندهید.

 

باغ میوه های سنگی

این باغ در شهر سیرجان قرار داشته و متعلق به شخصی به نام درویش خان اسفندیاری است. داستان جالب و عجیب این باغ به این شکل است که صاحب این باغ هم کر و هم لال بوده است که در سال 1340 بعد از اعتراض به اصلاحات ارضی؛ باغداری را رها کرده و به همین دلیل هم این باغ خشک میشود. بعد از خشکیده شدن باغ این شخص به شاخه های درختانش میوه های سنگی اَویزان میکند و به مانند میوه های حقیقی از اَنها مراقبت میکند!

این باغ هر ساله میزبان گردشگران بسیاری می باشد.

 

 

چشمه در وقت ساعت

این چشمه اسرار اَمیز در استان لرستان و در شهر درود قرار دارد. چشمه وقت ساعت بطور کاملا طبیعی و در فاصله های زمانی منظم خود به خود قطع و وصل میشود و دلیل نامگذاری اَن نیز همین نکته شگفت انگیز میباشد. این چشمه اسرار اَمیز در داخل غاری قرار دارد و اَب چشمه هم به دامنه های کوه پریز می ریزد.

 

جنگل جیغ

شاید نام جنگل جیغ در روستای برج را شنیده و یا اَن را دیده باشید. اَیا می دانید چرا نام این جنگل را جیغ گذاشته اند؟ جالب است بدانید که زمانی که هوا تاریک میشود صداهای بسیار وحشتناکی از این جنگل به گوش میرسد. بعضی ها بر این باورند که این صداها متعلق به حیوانات میباشد ولی تاکنون مشخص نشده که عامل این صداهای وحشتناک چیست.

 

 

گل فشان های عجیب

گل فشانها یکی از عجیب ترین پدیده های زمین شناسی هستند که مواد گل مانند و رسوبات را از داخل زمین به سطح زمین انتقال میدهند. یکی از گل فشانهای ایران در چابهار قرار دارد. این گل فشان در فاصله های زمانی 10 الی 15 دقیقه ای مانند اَتشفشانی است که از دهانه اَن گل پرتاب میشود و در اطراف دهانه روی هم انباشته شده و به شکل مخروطی در میاَیند. گل فشانها جزو نادرترین پدیده های زمین شناسی میباشند.

 

آگهی های مرتبط
3,550,000 تومان
2,950,000 تومان
3,150,000 تومان
تماس بگیرید
تماس بگیرید