راهنمای اجاره ویلا برای تعطیلات

نکات کلیدی برای اجاره ویلا در سفر

اجاره ویلا یکی از خدماتی است که می توانید در طول مسافرت خود از آن بهره ببرید. امروزه اکثر افرادی که به مسافرت می روند به خصوص در مناطق شمال کشور و مناطق خوش آب و هوا از این خدمات بهره می برند تا بتوانند روزهای بهتری را در اوقات فراغت خود داشته باشند.
اگر برنامه ای برای سفرهای نوروزی دارید، میتوانید از این مطلب استفاده کنید. تصورتان از ویلایی ایده آل در سفر چیست؟ ویلایی دوبلکس با ساحل اختصاصی؟ یک تراس بزرگ و استخر؟ آلاچیق و آتش برای دورهمی؟
قبل از هر چیز باید به مواردی توجه شود: سفرتان چند روز است و چند روز در ویلا مستقر هستید؟ چند نفر همراه خود دارید؟ آیا کودک و افراد مسن همراه دارید؟ میزان هزینه مورد نظر برای اجاره ویلا چقدر است؟ از قیمت های روز اجاره و نیز منطقه ای که می خواهید سفر کنید شناخت دارید؟


جست و جوی اینترنتی برای اجاره ویلا

با جست و جو در اینترنت آگهی های زیادی برای اجاره ویلا می بینید. سایت های زیادی که از مسافران پورسانت می گیرند و این موضوع باعث افزایش اجاره ویلا می شود. ولی با انتخاب از آگهی های این سایت، بدون نیاز به پرداخت کارمزد و کمیسیون به سایت مستقیماً با مالکان ارتباط دارید. توجه کنید که قبل از بررسی آگهی ها به تاریخ نگاه کنید و تاریخ های منقضی شده را بررسی نکنید. قبل از سفر با متصدی تماس بگیرید که ویلا خالی باشد و اطلاعاتی از محل دقیق ویلا در شهر مورد نظر بیابید که در منطقه صعب العبور یا ناشناخته نباشد.

برای اجاره ویلا عجله نکنید
بعد از انتخاب ویلا برای اجاره آن عجله نکنید و بعد از رسیدن به شهر مقصد، ویلا را دقیق بررسی کنید. بعضی مالکان ممکن است در ویلا حضور داشته باشند و در یک طبقه یا اتاق از ویلا ساکن باشند، پس در این مورد بپرسید. فقط به ظاهر ویلا توجه نکنید و مساحت، تعداد اتاق و تخت، ظرفیت اسکان، نزدیکی به مکان های گردشگری و دریا (به صورت سواره یا پیاده) را چک کنید.امکانات و تجهیزات را برای اجاره ویلا چک کنید

خدماتی که در آگهی آمده چک شود که در ویلا موجود و قابل استفاده باشد. اگر وجود اسپلیت، کولر یا بخاری در هر اتاق عنوان شده باید در آن موجود باشد، هم چنین خدماتی مانند پارکینگ، تخت خواب، تلویزیون، سرویس بهداشتی فرنگی، مبل، ماشین لباسشویی، یخچال، اینترنت رایگان، استخر، سونا، جکوزی، فوتبال دستی، میز بیلیارد، تاب، سیستم تهویه مطبوع و... . مواردی مانند آسیب های قبلی در دیوار، امنیت در و پنجره و قفل ها، یخچال و گاز و وضعیت کمدها و مبل ها را بررسی کنید و به مالک یا متصدی اطلاع دهید که زمان تخلیه هزینه اضافه ای تحمیل نشود.
اگر کودک همراه دارید مطمئن شوید که اطراف ویلا حصار کشی شده باشد. مخصوصاً اگر ویلای ساحلی اجاره کرده اید باید دقت بیشتری در این موارد داشته باشید.

نظافت هنگام اجاره ویلا مهم است
مهم است که ویلا را تمیز تحویل بگیرید و در آخر تمیز به موجر برگردانید. نباید در ازای نظافت از مسافر وجهی دریافت شود. در ویلاهای استخر دار آب استخر باید کاملاً تمیز و تازه عوض شده باشد. همچنین تصفیه خانه و کلر به اندازه داشته باشد. اگر در آگهی ذکر شده که استخر آب گرم است، دمای آب استخر را از متصدی بپرسید.

 

راهنمای اجاره ویلا برای تعطیلات


هزینه اجاره ویلا و نکات آن

قیمت اجاره از همان اول مشخص شود. اصولاً قیمت اجاره ویلا در آخر هفته و تعطیلات تغییر می کند، برای پی بردن به این موضوع تماس بگیرید. تعداد نفرات هم توافقی است که گاهی برای نفرات اضافه، مبلغ اضافی دریافت می شود. دریافت مبلغ اضافه بر آگهی تحت عنوان پورسانت، کمیسیون یا ... درست نیست. وجه اضافی به سرایدار نپردازید زیرا به مرور باعث کاهش خدمات سرایداری می شود و اینکه مبلغ اضافه بر حقوق به سرایدار پرداخت شود وظیفه و عادت شمرده می شود.
به طور کلی ویلاها مسئولیت غذا و پذیرایی ندارند. به شما توصیه می کنیم بعد از انتخاب ویلا تا زمان استقرار در آن مبلغی نپردازید ولی در صورت رزرو، بعد از واریز پول، رسید و تأییدیه بگیرید. ویلاهایی با رزرو اینترنتی معمولاً برای بیعانه هزینه یک شب را دریافت می کنند. مبلغ بیعانه، شرایط رزرو و امکان انصراف توافقی است.

به قوانین اجاره ویلا پایبند باشید
در طول اقامت عرف منطقه را رعایت کنید. برای مثال صدای موسیقی را آخر شب کم کنید و قبل از دعوت مهمان، به صاحب ویلا اطلاع دهید و... . ورود حیوانات خانگی نیز ممنوع است، مگر اینکه جایی خارج از ویلا برای آنها ساخته باشند. صاحب ویلا می تواند قبل از اجاره این موارد را به مسافران تذکر دهد.
زمان اجاره ویلا، مدارک شناسایی داشته باشید، به خصوص برای زوج ها شناسنامه یا اصل سند محرمیت ضروری است.
هنگام مسافرت به شهرهای دیگر که محلی برای اسکان ندارید، اجاره ی ویلا موضوع مهمی محسوب می شود. از آنجایی که انتخاب ویلا چندروز قبل از سفر انجام می شود و خصوصاً در تعطیلات نوروز پیدا کردن محل مناسب اسکان کار ساده ای نیست، بهتر است الآن شروع کنید. این نکات در انتخاب ویلا می تواند کمک شایانی کند. به موارد فوق توجه کنید تا زودتر ویلای مورد نظرتان را بیابید.

آگهی های مرتبط