راههای بررسی استخر و جکوزی ساختمان

نکات کلیدی در بررسی استخر و جکوزی ساختمان

استخر و جکوزی در اکثر ساختمان های با تعداد واحد بالا و لوکس وجود دارد و باعث بالا رفتن ارزش ساختمان می شود. حال اگر برای خرید خانه و یا اجاره آپارتمان در این ساختمان ها اقدام می کنید باید سعی کنید استخر و جکوزی ساختمان را نیز بررسی کنید تا از سالم بودن آن ها اطمینان بیابید.
سالهاست ساخت استخر و جکوزی در ساختمان های با تعداد واحد زیاد و لوکس مد شده است. این تجهیزات برای هر کدام از واحدهای ساکن در ساختمان به صورت ماهیانه هزینه دارد ولی این هزینه ها اکثراً برای کسانی که ساکن برج ها و ساختمان های لوکس هستند مقرون به صرفه است و می توانند زمان مشخصی را به طور خصوصی و خانوادگی از امکاناتی مانند استخر و جکوزی استفاده کنند. برای این که بتوانید زمان استفاده از این امکانات از سالم بودن آن ها اطمینان داشته باشید باید سعی کنید برای بررسی استخر و جکوزی ساختمان اقدام کنید. برای این کار باید یک کارشناس قابل اطمینان و آشنا همراه خود داشته باشید.

بررسی استخر و جکوزی و لزوم حضور کارشناس
برای بررسی استخر و جکوزی موارد دیگری مانند موتورخانه نیز باید حتماً مورد توجه قرار گیرند. لوله های آبرسانی به این بخش ها اغلب اوقات به صورت توکار هستند و نمی توان به راحتی مشکلاتی مانند کهنگی، ترکیدگی یا فرسوده بودن آن ها را مشاهده کرد. از این رو جهت تحویل گرفتن استخر و جکوزی با خیال راحت، باید با یک فرد متخصص و خبره وارد عمل شوید که بتواند اساس کار موتورخانه و لوله کشی استخر را به خوبی بررسی کند.

بررسی سلامت تصفیه ها در استخر و جکوزی
در استخر و جکوزی پمپ های تصفیه دارای بیشترین اهمیت در بین این تأسیسات هستند. پمپ های تصفیه آبی که وارد استخر می شود را تصفیه می کنند و اگر کیفیت مناسبی نداشته باشند نمی توان با اطمینان در استخر شنا کرد. در این پمپ ها یک محفظه شنی وجود دارد که آب با گذر از آن ها تصفیه می شود، باید این بخش را خوب بررسی کنید تا از آهک گرفتن بیش از اندازه یا کثیف نبودن آن اطمینان کنید و مطمئن باشید به خوبی کار خود را انجام می دهند.

 

راههای بررسی استخر و جکوزی ساختمان


بررسی استخر و جکوزی از نظر مسائل بهداشتی
شیر صافی توری دار در استخر تعبیه می شود تا اجازه ندهد املاح، مو و آشغال های ریز وارد آب استخر شوند و آن را کثیف کنند. برای بررسی استخر و جکوزی شیرهای توری محکم و سالم باید بررسی شوند.
نحوه ی ضد عفونی کردن استخر نیز بسیار مهم است، در هنگام شنا آلودگی هایی مانند چرک، عرق و ... وارد آب می شوند و قابل دیدن و اجتناب هم نیستند. از این رو باید آب به صورت استاندارد ضد عفونی شود. کمترین خطری که در صورت ضد عفونی نکردن آب به وجود می آید، بیماری های پوستی است. پس باید از موادی مانند کات کبود، زاج، سیستم تصفیه و کلی برای ضدعفونی کردن استفاده کرد.
 

سیم کشی ایمن استخر و جکوزی ساختمان

در استخر و جکوزی ها تجهیزات برقی زیادی از جمله کلید و پریز وجود دارد. برق و آب در کنار هم می توانند بسیار پرخطر باشند و ممکن است خطرات جانی بر اثر اتصال برق بر جای بگذارد. برای بررسی ایمنی سیستم برق کشی استخر، باید یک فرد خبره و قابل اطمینان را پیدا کنید و بررسی این بخش را به طور حرفه ای به او واگذار کنید.
 

بررسی پمپ در استخر و جکوزی ساختمان

در سیستم جکوزی برای گردش آب دو سیستم وجود دارد. یکی سیستم گردش و تصفیه که در استخرها نیز وجود دارد و دومی سیستم جت پمپ که فقط در جکوزی تعبیه می شود. برای بررسی جکوزی آن را روشن کنید و عملکرد درست سیستم ها را ببینید. در جکوزی برای هر نفر دو خروجی آب یا نازل ماساژور باید وجود داشته باشد که جریان خروجی آب از تمامی آن ها باید به صورت یکسان باشد. در غیر این صورت سیستم مشکل دارد. پمپ جکوزی باید تعدادی دریچه های مکنده ی آب داشته باشد تا اگر یکی از آن ها مسدود شد پمپ آسیب نبیند. همچنین در ین پمپ ها باید موگیر وجود داشته باشد.

بررسی دماسنج استخر و جکوزی
در بررسی استخر و جکوزی از دماسنج استخر غافل نشوید. سرد یا گرم بودن درجه حرارت هوای استخر باید در حد خاصی باشد و در غیر این صورت می توانند مشکلاتی برای سلامتی ایجاد کند. دماسنج هم در آب و هم در محوطه وجود دارد که باید عملکرد صحیح آن ها به خوبی مورد بررسی قرار گیرد تا در از سلامت آن ها مطمئن شد.

 

استخر و جکوزی با رنگ بهتر است یا کاشی؟


استخر و جکوزی با رنگ بهتر است یا کاشی؟

هر چند کاشی کردن استخر و جکوزی روش پرهزینه تری است اما بسیار بهتر از رنگ است. استخر با پوشش کاشی عمر طولانی تری دارد و علاوه بر این زیبایی و محیطی چشم نواز را در محوطه ی استخر به وجود می آورد. همچنین تمیز کردن کاشی ها بسیار راحت تر است. رنگ کردن استخر نیز انجام می گیرد ولی عمر آن کوتاه است و سریع خراب می شود. پس بهتر است از روش کاشی کردن استفاده کنید.
اگر این نکات را رعایت کنید راحت تر برای بررسی استخر و جکوزی اقدام می کنید و می توانید تمام جوانب را با خیال راحت بسنجید.

آگهی های مرتبط
با ما در تماس باشید