راهکارهای عملی افزایش فروش کالا و خدمات

راهکارهای فروش موفق و رونق کسب و کار

افزایش فروش سبب افزایش سود فروشنده می شود. امروزه در بازار رقابتی شدید باید از راهکارهای مختلفی برای افزایش فروش استفاده کرد و در کنار آن بسیار هوشمندانه به کار فروش محصولات یا خدمات خود پرداخت. در این مقاله راهکارهایی برای افزایش فروش در نظر گرفته شده است.
استراتژی بازاریابی توسط ترویج، تبلیغات، روابط عمومی و رسانه های اجتماعی با استفاده از روش های مختلف پشتیبانی می شود. ترویج یک روش معاملاتی موقتی محسوب می شود و رویدادهای روش هایی است که به صورت برقرار ارتباط با مشتریان احتمالی برای ترغیب آن ها جهت خرید است. اگر روش های فروش را نسبت به وضعیت خود تعدیل کنید می توانید درآمد خود را بیشتر کنید.

نمونه های مجانی افزایش فروش

برای این که بتوان وفاداری به یک برند را از بین ببریم نیاز به تبلیغات رایگان داریم. یکی از دلایلی که نگرانی ایجاد می کند این است که محصول جدید به مذاق مشتری خوش نیاید. تلاشی که برای انجام یک کار جدید انجام می دهید پول را هدر می دهد. روشی معمول برای شکستن وفاداری برند و تبدیل افراد به مشتریان خود ایجاد فرصت تست مجانی سرویس یا محصول شماست.

 

این مطلب را هم بخوانید : سه اصل کلیدی برای رشد کسب و کار
 

 

راهکارهای عملی افزایش فروش کالا و خدماتتخفیف راهکاری برای افزایش فروش

به جای این که قیمت محصول را کم کنید، قیمت نهایی را که مشتری آن را می خرد و شما به او تخفیف می دهید مد نظر قرار دهید. اینگونه مقداری پول در انتها توسط مشتری دریافت می شود. معمولاً این روش به صورت یک چک که شما برای او ارسال می کنید امکان پذیر است. در این صورت شما می توانید اطلاعاتی از مشتری داشته باشید و به لیست ایمیل خود اضافه کنید. در روش قبلی این مزیت وجود نداشت.

یکی بخر دوتا ببر!
اغلب مصرف کنندگان نمونه های مجانی را دوست خواهند داشت. می توان قیمت دو محصول را به صورت یک جا در یک محصول پوشش داد و یک محصول را مجانی به فروشنده داد.
ترویج شما در این حالت با دو برابر کردن زمان مصرف محصول توسط مشتری صورت می گیرد و وابستگی به محصول پیدا می کند. پس از آن شما نیز به نمونه ی مجانی وابسته نیستید. این هم یک راهکار جالب افزایش فروش است.

 

یکی بخر دوتا ببر!نقطه های خرید را نمایش دهید
نمایشگرهای نقطه خرید می توانند به مشتریان یادآوری دائم کنند. این کار به صورت علائم، قفسه ها و ... در فروشگاه ها صورت می گیرد.


افزایش فروش با تخفیف یا ضرر

مانند موارد قبل محصول زیر قیمت خریداری ارائه می شود. خرده فروشی های زنجیره ای اغلب برای تطمیع خریداران از فروشگاه خود دست به این اقدام می زنند.
در این روش یک سری محصولات مانند شیر و نان قیمت آن ها پایین آورده می شود تا دیگر محصولات جانبی نیز در کنار آن ها خریداری شود. در این صورت ضرر آن محصولات با فروش بیشتر جبران می شود.
بعضی از رستوران ها نیز از این روش استفاده می کنند و قیمت ساندویچ ها را پایین می آورند و سود را روی محصولات دیگر مانند سرخ کردنی، نوشیدنی، دسر و سوپ می گذارند.
این فروشگاه ها با ضرر دو هدف اساسی را دنبال می کنند. هدف اول سود حاصل از بقیه محصولات است و دیگر این که مشتری به فروشگاه آورده می شود و برای سری های بعد خرید نیز تحریک می شود.
معمولاً این تخفیفات را روی محصولاتی قرار می دهند که تحولات قیمت در آن ها به آهستگی صورت می گیرد و یا به صورت موقتی فروش می شوند.

آگهی های مرتبط