قیمت سرویس و تعمیر هود آشپزخانه چقدر است؟

قیمت تعمیر هود آشپزخانه

تعمیر و سرویس هود آشپزخانه توسط افراد متخصص در زمینه تعمیرات لوازم خانگی صورت می گیرد. اگر گارانتی این محصولات به پایان رسیده باشد باید به صورت آزاد اقدام به تعمیر آن کرد و هزینه هایی را در بر دارد. تخمین این هزینه بر اساس عوامل متعددی صورت می گیرد.

 

عواملی که بر قیمت تعمیر هود آشپزخانه تاثیر دارند

مدل های مختلفی از هود آشپزخانه امروزه در دسترس است. هودهای جزیره ای، زیر کابینتی، دیواری، شومینه ای و ... انواع مختلف هود هستند. دسته بندی دیگر بر اساس صفحه کلید کنترل آن ها صورت می گیرد که دارای دو نوع لمسی و کلاسیک هستند. تمامی این عوامل بر قیمت هود تأثیرگذار است. بخش اصلی هود آشپزخانه موتور آن است که اگر عملکرد ضعیفی داشته باشد باید جایگزین شود. عوامل تأثیرگذار بر تعمیر و سرویس هود آشپزخانه ارتباط مستقیمی با بخش هایی دارد که دچار آسیب شده است و نیاز به تعمیر دارند.

ایراداتی که منجر به تعمیر و سرویس آشپزخانه می شود:
- سوختن چراغ هود
- عدم کارکرد فن هود آشپزخانه
- گرفتگی آلودگی فیلتر
- پاره شدن لوله هواکش هود
- کم شدن قدرت مکش
- سر و صدای زیاد موتور هود
- قطع شدن لوله هواکش هود
- ایراداتی که به بخش های الکتریکی، کنترل سرعت و صفحه کلید هود برمی گردد

 

این مطلب را هم بخوانید : قیمت سرویس و تعمیر یخچال چقدر است؟
 

قیمت سرویس و تعمیر هود آشپزخانه چقدر است؟


انواع هود آشپزخانه

مدل هود مهمترین عاملی است که بر هزینه تعمیر و سرویس هود تأثیر گذار است. هودهای زیرکابینتی و قدمیم چون ساختار ساده ای دارند و صفحه ای لمسی ندارند، هزینه تعمیرات کمی را نسبت به مدل های جزیره ای و شومینه ای به خود اختصاص می دهند. قبل از این که به تعمیرکار هود مراجعه کنید گارانتی هود خود را بررسی کنید که تمام شده باشد. این تجهیزات معمولاً بین 2 تا 5 سال خدمات پس از فروش دارند که از هزینه تعمیرکاری به صورت آزاد جلوگیری می کند. باید در نظر داشته باشید که هزینه رفت و آمد در کار تعمیرکاری آزاد و گارانتی وجود دارد.

محل قرارگیری هود آشپزخانه و تأثیر آن بر تعمیرات
خدمات تعمیر و سرویس و نگهداری در اکثر اوقات هزینه ی بیشتری برای هودهایی که سهولت دسترسی ندارند برآورد می کنند. لوله گذاری برای هواکش هود در داخل کابینت ها انجام می شود. در صورتی که جابجا کردن یا تعویض هود آشپزخانه مورد نیاز باشد، تعویض هواکش جدید کاری سخت و دشوار است.


هزینه قطعات تعمیر و سرویس هود آشپزخانه

قطعاتی مانند فن، لامپ، هواکش هود و کلیدها ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند، هزینه این قطعات بر عهده ی مشتری است و هزینه تعمیر به صورت جداگانه محاسبه می شود. در هودهای قدیمی که قطعات آن ها به راحتی در بازار یافت نمی شود ممکن است صرف هزینه ی زیاد برای تعمیر آن به صرفه نباشد و برای این موارد باید با یک فرد متخصص مشورت کنید و در مورد نصب و خرید یک هود جدید نظر او را بپرسید.

محله و تأثیر آن بر هزینه تعمیر و سرویس هود
خدمات تاسیساتی و تعمیراتی با تغییر در سبک زندگی خانواده ها تغییر می کند. این خدمات نیز با توجه به محله ای که سفارش در آن جا صورت می گیرد ممکن است تفاوت هایی در هزینه ی آن داشته باشد. موضوع محله هم در هزینه کلی و هم در هزینه های رفت و آمد تأثیر دارد.

 

این مطلب را هم بخوانید : قیمت سرویس و تعمیر اجاق گاز چقدر است؟
 

عواملی که بر قیمت تعمیر هود آشپزخانه تاثیر دارند


هزینه رفت و آمد
هزینه های رفت و آمد بین محله های مختلف نیز بر هزینه تعمیر و سرویس هود آشپزخانه تأثیر دارد. این هزینه به صورت کلی یا به صورت جدا توسط فرد تعمیرکار دریافت می گردد.

موارد غیر قابل پیش بینی
اگر مواردی مانند روشن نشدن هود، از کار افتادن کامل، اتصالی در برق ساختمان، ایرادات سیم کشی و ... مطرح باشد. رفع این ایرادات نیز باید انجام گیرد و هزینه کار به خرید لوازم و تجهیزاتی دیگر مانند کابل، سیم برق، فیوز و ... اضافه می گردد.
خدمات تعمیر و سرویس هود آشپزخانه توسط افراد متخصص تعمیرات لوازم خانگی انجام می گیرد.

آگهی های مرتبط