قیمت نصب رادیاتور شوفاژ چقدر است؟

هزینه نصب رادیاتور شوفاژ و عوامل مؤثر بر قیمت آن

نصب شوفاژ و رادیاتور بر اساس یک سری فاکتورها و توسط افراد متخصص تأسیسات صورت می گیرد. هزینه های نصب اگر به صورت رایگان و توسط فروشنده ارائه نشود باید مشتری اقدام به پرداخت آن کند. از این رو باید فاکتورهای مؤثر بر هزینه نصب را در نظر داشت.
یکی از پرمصرف ترین تأسیسات گرمایشی ساختمان که علاوه بر میزان بالای مصرف انرژی که دارد آلودگی زیادی نیز تولید می کند، رادیاتور یا شوفاژ است. این آلودگی ها به خصوص در شهرهای بزرگ بسیار به محیط زیست تحمیل می شود ولی با این حال هنوز هم استفاده از این لوازم پرطرفدار و رایج است. بر اساس این که کاربرد رادیاتورها چگونه باشد انواع مختلفی دارند. رادیاتورها در انواع پرده ای، پنلی و حوله خشک کن هستند. به طور معمول نصب شوفاژ بعد از نصب و راه اندازی پکیج آب گرم در آشپزخانه یا بالکن یا موتورخانه در زیرزمین ساختمان صورت می گیرد. تعداد و اندازه ی رادیاتورها، قطعات و لوازمی که مورد نیاز هستند و لوله کشی آب گرم مورد نیاز برای نصب و ... بر هزینه نصب شوفاژ و رادیاتور مؤثر است.

محل قرارگرفتن شوفاژ
محلی که شوفاژ در آن جا نصب می شود بر هزینه نصب اثر دارد. به عنوان مثال رادیاتورهای از نوع حوله خشک کن که در بخش هایی مانند حمام نصب می شوند، به دلیل این که اندازه ی کوچکتری دارند هزینه نصب کمتری در لوله کشی و نصب شوفاژ به خود اختصاص می دهند.
اگر محل قرارگیری رادیاتور به گونه ای باشد که لوله کشی آب گرم آن زیاد باشد هزینه نصب شوفاژ نیز به همان مقدار بالا می رود.

تعداد نصب رادیاتور شوفاژ
معمولاً آگهی های رایگان که برای نصب رادیاتور در سایت هایی مانند 1اشاره ثبت می شوند شامل دو دسته اند:
- آگهی هایی که برای جابجایی رادیاتورهای قدیمی یا اضافه کردن تعداد پره ها صورت می گیرد
آگهی های خدمات برای نصب تمامی شوفاژ و رادیاتورهای واحدهای تجاری و مسکونی است که اکثراً در مراحل پایانی کار ساختمان یا پس از راه اندازی کامل موتورخانه ها صورت می گیرد.
اگر برای نصب یا اضافه کردن یک یا چند رادیاتور شوفاژ را دارید قیمت گذاری بر اساس تعداد پره رادیاتور صورت می گیرد.

اضافه کردن رادیاتور به سیستم
برای این که یک رادیاتور شوفاژ به سیستم قبلی خانه یا شرکت انجام شود باید یک سری کارهای دیگر مانند نصب شیرآلات و لوله کشی های لازم توسط خود نصاب صورت گیرد. اندازه ها و فواصل بر میزان هزینه کل کار و لوله مصرفی اثر مستقیم دارد. اگر می خواهید به طور کامل نوسازی های رادیاتور خانه را انجام دهید به احتمال زیاد هزینه نصب شوفاژ و رادیاتور کمتر می شود.

 

این مطلب را هم بخوانید : هزینه تعمیرات شوفاژ چقدر است؟

 

قیمت نصب رادیاتور شوفاژ چقدر است؟

 

هزینه های احتمالی نصب شوفاژ

پس از این که رادیاتورهای جدید نصب شدند، ممکن است در آغاز فصل سرما دیگر رادیاتورهای شوفاژ ساختمان نیز به سرویس و تعمیراتی هر چند اندک نیاز داشته باشند. نشتی لوله های آب گرم، تخلیه و شیرهای هواگیری و خراب شدن شیر آب گرم رادیاتورها همگی از مواردی هستند که هزینه های کلی نصب شوفاژ را بالا می برند.


تأثیر محله بر هزینه نصب شوفاژ و رادیاتور

اکثر خدمات تأسیساتی و فنی بر اساس سطح زندگی و محله قیمت گذاری می شوند. علاوه بر مواد اولیه و مصالح مورد نیاز دستمزد نیز پیرو این تغییرات به مقداری کم و زیاد می شود. نصب رادیاتور نیز علاوه بر این موارد به دلیل هزینه های حمل رادیاتور به محل نصب شوفاژ یا رادیاتور بر اساس آدرس ممکن است تغییراتی را نشان دهد.


هزینه رفت و آمد برای نصب رادیاتور شوفاژ

ممکن است فروشنده رادیاتور شوفاژ نصاب برای نصب شوفاژ بفرستد. در غیر این صورت باید از تأسیساتی ماهر و آزاد در این مورد استفاده کنید. این افراد هزینه رفت و آمد خود را بر روی هزینه نصب شوفاژ می کشند. البته می توان قبل از مراجعه تمامی هزینه ها را با او چک کنید.
خدمات فوق تماماً توسط متخصصان تأسیسات ساختمان که آگهی و تبلیغات رایگان در این سایت ثبت کرده اند قابل ارائه است.

آگهی های مرتبط
با ما در تماس باشید