مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا

بررسی تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا

تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا دو خودروی سدان محبوب هستند که مدل های جدید خودروهای این دو شرکت مطرح می باشند. این خودرو ها جز محصولات پر فروش اند و به دلیل نزدیکی امکانات آن ها به هم در این مقاله بررسی از عملکرد آن ها خواهیم داشت.
تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا از محبوب ترین و پرفروش ترین محصولات شرکت های سازنده ی خود حساب می شوند. از این رو به بررسی و مقایسه ی این دو خودرو می پردازیم.
خودروهای کراس اوور امروز محبوبیت زیادی در بین مردم دارد. ولی باز هم سدان های متوسط مانند تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا طرفداران خود را دارند. خودروی هیوندای سوناتا دارای موتور 4 سیلندر است ولی تویوتا کمری به موتور 6 سیلندر مجهز شده است. این دو خودرو شباهت زیادی به هم دارند و انتخاب یکی از آن ها بسیار می تواند دشوار باشد. به همین علت در این مقاله به بررسی خودرو تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا از نظر مشخصات و امکانات آن ها می پردازیم.


طراحی ظاهری تویوتا کمری 2018

این خودرو نسبت به انواع پیشین خود طراحی متفاوتی دارد که در همان نگاه اول متوجه این تغییرات خواهید شد. البته سبک طراحی خودروهای شرکت تویوتا به خصوص در نسل جدید کمری کاملاً دگرگون شده است و طرح های جدیدی دارد. جلو پنجره ی تویوتا کمری مدل 2018 مانند خودروهای لکسوس قدیمی این شرکت بسیار بزرگ است.

 

این مطلب را هم بخوانید : تویوتا بهتر است یا نیسان؟
 

مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا


طراحی داخلی و کابین خودرو تویوتا کمری 2018

محفظه های زیادی در کابین تویوتا کمری قرار دارند که می توان اشیا مختلفی را در آن ها جای داد و یکی از نکات مثبت این خودرو است. در بخش زیرین شارژر بی سیم برای گوشی های هوشمند، بخشی مخفی برای نگه داشتن اشیا با ارزش تان تعبیه شده است.
از سویی دیگر کابین این خودرو چندان هم فوق العاده نیست و از متریال چندان لوکسی در آن استفاده نشده است. علاوه بر این ارتباطات اپل کارپلی و اندروید اتو قرار داده نشده است. ایراداتی مانند شل بودن نسبی استراحتگاه صندلی عقب و صندلی های نه چندان جذاب جلو به کابین این خودرو وارد است. این مشکلات جزئی می توانند در طولانی مدت سرنشینان را اذیت کنند.

 

طراحی داخلی و کابین خودرو تویوتا کمری 2018


تجهیزات قیمت تویوتا برای مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا

یکی از تجهیزات فوق العاده ی تویوتا کمری مدل 2018 سیستم هد آپ دیسپلی است که سرعت خودرو و اطلاعات دیگری را به راننده می دهد. تریم V6 XLE نیز نسخه ی فول آپشن این خودرو است. این شرکت معروف خودروساز برای مدل جدید تویوتا کمری خود سیستم ناوبری نوینی را تدارک دیده است که پاسخ های سریع به راننده می دهد. دوربین پارک 360 درجه ای، هشدار برخورد به جلو، کروز کنترل تطبیقی، پایش نقاط کور، سیستم تهویه اتوماتیک به صورت دو ناحیه ای، هشدار خروج خودرو از خط، سیستم صوتی JBL و صندلی های گرم شوند از امکانات این خودروی جدید است. البته قیمت 38 هزار دلاری برای این خودرو واقعاً مناسب است.


مشخصات فنی تویوتا برای بررسی دو خودروی تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا

موتور 6 سیلندر در خودروی تویوتا کمری 2018 قرار داده شده است که 3.5 لیتر حجم دارد. قدرت این موتور معادل 301 اسب بخار است و گشتاوری 362 نیوتون متر را ایجاد می کند. از این رو قدرتی بیشتر از موتور 4 سیلندر سوناتا دارد. موتور خودرو نرم است و حداکثر گشتاور را در دور موتور بالا نشان می دهد. به همین علت برای قدرت بیشتر باید دور موتور را بالا ببرید که در نسخه های پیشین چنین نبود.
این ضعف توسط گیربکس 8 سرعته نیز در برخی مواقع ناخواسته باعث تعویض دنده می شود! هندلینگ این خودرو بسیار خوب است.

بررسی خودروی سوناتا برای مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا
طراحی محافظه کارانه شرکت هیوندای باعث شده تا طراحی ظاهری آن چشمگیر نباشد. جلو پنجره جدید و جذابی دارد اما فاصله ی بین قطعات آن نامتعارف جلوه می کند.

 

این مطلب را هم بخوانید : ماشین هوندا بهتر است یا هیوندای؟

 

بررسی خودروی سوناتا برای مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا


طراحی داخلی و کابین خودرو هیوندای سوناتا

طرح افقی و کابین مرسوم در طراحی داخلی هیوندای سوناتا دیده می شود و در مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا این کابین نیز شیک نیست ولی سبک آن سرزنده تر است. البته تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا صفحه لمسی 8 اینچی دارند اما در هیوندای سیستم اندروید اتو و اپل کارپلی وجود دارد.
تجهیزات و قیمت هیوندای سوناتا برای مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا
صندلی های تهویه دار، آفتاب گیر شیشه های عقب، غربیلک فرمان گرم شونده، فضای هوشمند داشبورد از امکانات خودرو هیوندای سوناتا است. از سوی دیگر صندلی های عقب فضای پای کمتری نسبت به تویوتا دارند ولی به طور کلی سرنشینان راحت هستند. صندوق عقب سوناتا نیز فضای بیشتری دارد و در مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا جادار تر است. راحتی استراحتگاه دست نیز بیشتر است و یک دکمه مخفی روی لوگوی پشتی هیوندای تعبیه شده که برای باز کردن صندوق عقب از آن استفاده می شود. مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا نشان می دهد که خودروی هیوندای با قیمت 32 هزار دلار مقرون به صرفه تر است.

 

طراحی داخلی و کابین خودرو هیوندای سوناتا


مشخصات فنی سوناتا برای بررسی تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا
موتور 4 سیلندر هیوندای سوناتا قدرتی برابر با 245 اسب بخار دارد که گشتاوری 352 نیوتون متری تولید می کند. موتور این خودرو نسبت به تویوتا کمری 2018 کم قدرت تر است اما حداکثر توان آن در دور پایین موتور نیز قابل دسترسی است که در هنگام شروع رانندگی نیز می توان از آن بهره برد. از نقاط قوت سوناتا پدال شیفتر ها است همچنین گیربکس آن نسبت به کمری بهتر عمل می کند.
ولی موتور این خودرو پرسروصداست و صدای اگزوز نیز در آن دور از انتظار است که سرنشینان را آزار می دهد. ولی با این حال عملکرد پیشرانه سوناتا و احساس رانندگی آن مفید و طبیعی است. سیستم هایی که به عنوان دستیار راننده به کار می روند در تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا یکی است؛ اما سیستم کروز کنترل تطبیقی نسبت به کمری واکنشی طبیعی تر را دارد. دوربین 360 درجه و هدآپ دیسپلی در سوناتا وجود ندارد.

جمع بندی مقایسه تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا
تویوتا کمری 2018 و هیوندای سوناتا از محصولات پرفروش شرکت خود هستند. یک سری تجهیزات کمری ضروری نیستند و فقط باعث افزایش قیمت آن شده اند. سوخت ترکیبی این دو خودرو یکسان است و هر 100 کیلومتر، 9 لیتر می باشد. ولی هیوندای با وجود این که دارای موتور توربو است نیاز به بنزین سوپر ندارد. نسل جدید کمری وقت و هزینه ی زیادی را از شرکت گرفته است ولی در این بررسی هیوندای سوناتا دست کمی از آن ندارد و حتی قیمت مناسب تری دارد.

آگهی های مرتبط