مقایسه هیوندای و کیا دو خودروی محبوب کره ای

کیا بهتر است یا هیوندا؟

هیوندای و کیا دو برند معروف کره ای هستند که تحت نظر یک کمپانی کار می کنند ولی در ساخت خودرو کاملاً متفاوت عمل می کنند. مقایسه ی جز به جز این خودروها می تواند برای افرادی که نیاز به خرید خودرو یکی از این برندها دارند مفید باشد.
مقایسه هیوندای و کیا به دلیل محبوبیت و تنوع محصولاتی که دارند می تواند اطلاعات زیادی را به افراد دهد تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند. در کشور ما برندهای مختلفی در زمینه ی خودروسازی فعالیت می کنند. البته خودروسازان آسیایی نسبت به برندهای اروپایی و آمریکایی حضور بیشتری در کشور دارند. علاوه بر این مشتریان بیشتر به برندهای کره ای علاقه مند هستند و بین کمپانی های بزرگ کره ای کیا و هیوندای نیز در ایران محصولات متنوعی را عرضه می کنند.

اطلاعات کلی خودروهای هیوندای و کیا
هر چند هیوندای و کیا هر دو مشتق شده از یک شرکت هستند، ولی آنقدر در ساخت خودروهای خود تفاوت های زیادی دارند که از نظر تجاری با دو برند مختلف و متفاوت روبرو هستیم . هر کدام از این دو برند، یک سری فاکتورهای منحصر به فرد برای ساخت خودروهای خود دارند که در بخش های مختلف آن ها خود را نشان می دهد.
در روند ساخت خودرو تفاوت های زیادی بین این برندها می توان دید به عنوان مثال، خودروهای شاسی بلند و شیک بیشتر مورد تمایل هیوندای است ولی کیا بیشتر سعی دارد تا هزینه ی ساخت خودرو را پایین آورد؛ ولی با این حال چند مدل خودروی لوکس و گران قیمت را می توان بین تولیدات این برند دید.
هیوندای خودروهای اسپرت محبوبی مانند ولوستر دارد و کیا محصولاتی مانند خودروی لوکس و جمع و جور استینگر و مینی ون سدونا دارد.
تفاوت بین دو برندی که زیرمجموعه ی یک شرکت هستند و تعداد بالای متقاضیان این دو برند ما را بر این داشته تا مقایسه ای بین دو برند هیوندای و کیا داشته باشیم.


طراحی داخلی و مقایسه هیوندای و کیا

با توجه به این مقایسه و اظهار نظر در مورد طراحی داخلی خودرو بسته به سلایق فردی است و نمی توان یک نظر قطعی در این مورد ارائه داد. ولی به طور کلی، مراجع معتبر پس از بررسی خودروهای برند کیا را به خودروی هیوندای ترجیح دادند.
به عنوان مثال خودروی کیا اوپتیما هیبرید و کیا سول با مدل 2019 دارای امتیازهای 8.7 از 10 هستند و توانسته اند اصول زیبایی شناختی را در طراحی داخلی به خوبی رعایت کنند. کیا کادنزا و کیا فورته 2018 و مدل کیا اوپتیما 2019 توانستند، امتیاز 8.6 از 10 را به دست آورند. از این رو برند کیا توانست میانگین امتیاز بیشتری در مورد طراحی داخلی خودرو نسبت به برند هیوندای داشته باشد.
در بررسی مدل های پایین تر و ارزان قیمت تر از خودروهای هیوندای و کیا، به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی و ارزان تر در داخل خودرو، طراحی داخلی به نسبت مدل های گران قیمت تر زیبایی کمتری دارند.
به طور کلی هر دو برند در طراحی های اخیر خود برای مدل های جدیدشان، ایده های جذابی را اعمال کرده اند و توانسته اند خودروهایی با طراحی داخلی و خارجی شیک تر و مشتری پسندتری را ارائه دهند.
*برنده مقایسه هیوندای و کیا در طراحی داخلی: برند کیا

 

مقایسه طراحی داخلی خودروی هیوندای و کیامقایسه کارایی و عملکرد هیوندای و کیا

یکی از خودروهای کیا که بسیار خوب در زمینه ی فنی عمل کرده است، استینگر است. کارایی و عملکرد این خودرو در مقایسه با دیگر خودروهای این دو برند توانسته بیشترین امتیاز را کسب کند. ولی این خودرو نمی تواند به تنهایی در مقایسه با تمامی محصولاتی که توسط برند هیوندای تولید شده است کاری پیش ببرد.
از این رو، کارایی و عملکرد خودروی هیوندای نسبت به خودروی کیا امتیازات بیشتری را کسب کرده است و با امتیاز 8.1 نسبت به خودروهای کیا با امتیاز 8.0 برنده ی این میدان شدند. خودروی هیوندای ولستر توانسته به تنهایی امتیاز 8.8 از 10 را کسب کند.
علاوه بر این، هر دو برند توجه خاصی به بهینه سازی مصرف سوخت در تولیدات خودرو خود دارند و کیا اوپتیما و هیوندای سوناتا توانستند در این خصوص به خوبی عمل کنند و برای رانندگی های معمول و روزمره دارای مصرف سوخت بسیار کم و بهینه ای هستند.
*برنده مقایسه هیوندای و کیا در کارایی و عملکرد: برند هیوندای
 

کیا استینگر


ثبات و دوام خودرو در خودروهای هیوندای و کیا
بر اساس تجربه می توان دریافت که خودروهای برند کیا نسبت به خودروهای هیوندای ثبات و دوام بهتری دارند. اگر بخواهیم از لحاظ آماری بررسی کنیم، برند هیوندای و کیا امتیاز 3.5 یا بیشتر را از 5 برای دوام خود به دست آورده اند. این امتیاز نشان می دهد که کیفیت خودروهای این دو برند کره ای، بالاست. فقط کیا سدونا 3.5 امتیاز از 5 را کسب کرده است ولی خودروهای کونا، سوناتا، سوناتا هیبرید، سانتافه و آیونیک همگی امتیاز 3.5 را کسب کرده اند. علاوه بر این توسکان و النترا امتیاز 4 از 5 را کسب کرده اند.
خودروی کیا ریو در بین تمامی خودروهای اخیر که توسط این دو برند ساخته شده اند، توانسته امتیاز 4.5 از 5 را به دست آورد.
به طور کلی خودروهای برند کیا توانسته اند ثبات و دوام بیشتری داشته باشند و از لحاظ آماری نیز برنده ی این میدان هستند.


بررسی امنیت سرنشین در هیوندای و کیا

یکی از مهم ترین مواردی که هنگام خرید خودرو باید مد نظر داشت، امنیت سرنشین خودرو است. آزمایش های تصادف خودرو که برای این منظور صورت گرفته است نشان می دهد که کیا توانسته خودروهای مطمئن تری نسبت به برند هیوندای بسازد و در این بین می توان به کیا کادنزا مدل 2018 که بیشترین امتیاز را برای امنیت و حفظ جان سرنشین دارد اشاره کرد.
امنیت سرنشینان روز به روز بیشتر مورد توجه صنعت خودروسازی قرار می گرد و این امر باعث شده تا فناوری های بهتر و جدیدتری را برای حفظ جان سرنشینان در جدیدترین مدل های ساخت هیوندای و کیا شاهد باشیم. این فناوری های پیشرفته مانند هشدار برخورد از عقب، ترمز اضطراری و تشخیص نقاط کور در ساخت خودرو مشاهده می شود.
*برنده ی این بخش از مقایسه خودروهای برند کیا هستند.


مقایسه قیمت خودروهای برند هیوندای و کیا

 بررسی قیمت های این دو برند نشان می دهد که در مقایسه با دیگر رقبا خودروهای مدل پایه برای هر دو برند، جز خودروهای خوش قیمت بازار هستند. با توجه به این که این دو خودروساز کرده ای، توجه خاصی به بازارهای هدف آسیایی دارند قیمت خودرو برای مشتریان وسوسه انگیز است.
مدل های پایه ی هیوندای اکسنت و کیا ریو اختلاف قیمت کمی دارند. همچنین کیا اسپورتیج و کیا سورنتو 2019 قیمت بیشتری نسبت به خودروهای سانتافه مدل 2019 و هیوندای توسان مدل 2018 قیمت بیشتری دارند. ولی به طور کلی این اختلاف قیمت ها آنقدر نیست که بتوان یکی از برندها را برنده اعلام کرد و هر دو در این بخش مساوی اند.

 

مقایسه قیمت هیوندای و کیا


تنوع در طراحی و ساخت خودرو در برندهای هیوندای و کیا
سبد کالایی کیا خودروهای بیشتر و متنوع تری را در بین تولیدات این دو برند کره ای دارد و این امر باعث شده تا مشتریان بیشتری را بتواند پاسخ دهد.
شاید برای شما هم جالب باشد که خودروی استینگر کیا قابل رقابت با خودروهای شیک و لاکچری همسطح آلمانی خود است. همچنین خودروی کیا سدونا پیروز میدان در مقایسه با هوندا ادیسه یا کرایسلر پاسیفیکا است. خودروی کیا مدل k900 هم سطح جنسیس G60 است. از این رو می توان گفت برند کیا طیف وسیع تری از محصولات را برای مشتریان به نسبت برند هیوندای تدارک دیده است.
علاوه بر این می توان این مسئله را به خوبی در خودروهای هیوندای شاهد بود که تمرکز بیشتر بر روی قشر خاصی از جامعه است و خودروهای با قیمت خوب در این برند بیشتر تمرکز خود را بر روی کاهش مصرف انرژی به نسبت کارایی قرار داده اند.
*برنده تنوع ساخت: کیا


خودروهای جمع و جور بین برندهای هیوندای و کیا
معمولاً مشتریان برای حمل و نقل شهری از خودروهای جمع و جور استقبال می کنند و این مدل خودروها طرفدار بیشتری دارند. کیا توانسته به خوبی پاسخگوی این افراد باشد و به صورت میانگین، خودروساز کیا امتیاز بیشتری نسبت به هیوندای داشته است.
به عنوان مثال استینگر و کیا سول به ترتیب امتیازهای 9.1 و 8.9 از 10 را کسب کرده اند که نشان دهنده ی عملکرد و کیفیت این خودروهاست.
البته خودروهای کوچک هیوندای مانند اکسنت را واقعاً نمی توان نادیده گرفت. بهترین خودروهای جمع و جور هیوندای و کیا، شامل کیا ریو، کیا فورته، هیوندای ولستر و کیا استینگر است.
بر اساس این بررسی می توان گفت در این زمینه نیز برند کیا برنده است .

خودروهای متوسط هیوندای و کیا
هیوندای سوناتا نسبت به کیا اوپتیما بهتر است و توانست 8.6 امتیاز را کسب کند. هر چند امتیاز سوناتا در این مورد بیشتر است اما در اکثر تست های فنی از اوپتیما عقب است. هر چند مدل اوپتیما 2019 در کنار سوناتا خودروی متوسط و خوبی است اما محاسبات نشان دهنده ی برتری هیوندای سوناتا است.
*برنده خودروهای متوسط: برند هیوندای

خودروهای بزرگ هیوندای و کیا
برند هیوندای محصولی که بتوان آن را جز خودروهای بزرگ قرار داد، به بازار عرضه نکرده است و تولید کیا کادنزا یک محصول خوب از گروه خودروهای بزرگ تولید برند کیا است.
کیا K900 جز خودروهای لاکچری و شیک و پرچمدار خودروهای کیا در بازارهای جهانی است. این خودروی جذاب و بزرگ، فضای داخلی لوکس و اشرافی دارد و رانندگی با آن نیز جذاب است. علاوه بر این برند کیا قیمت بسیار خوبی نیز بر روی این محصول خود گذاشته است تا آن را به عنوان یک گزینه ی خوب بین خودروهای لاکچری قرار دهد.
*برنده ی این زمینه: خودروهای کیا

خودروهای شاسی بلند ساب کامپکت هیوندای و کیا
یکی از بهترین خودروهای ساب کامپکت و شاسی بلند دنیا، هیوندای کونا مدل 2018 است و باعث شده در این رقابت نسبت به کیا برتری پیدا کند. هیوندای کونا دارای امتیاز 8.5 است ولی کیا نیرو مدل 2018 و به عنوان رقیب این خودرو فقط امتیاز 8.1 از 10 را کسب کرده است.
اگر بخواهیم از آمار و ارقام بگذریم انصافاً کیا نیرو طراحی بسیار جذابی دارد و مصرف کمی نیز دارد و فضای زیادی را در قسمت عقب خود در اختیار سرنشینان قرار می دهد.
*برنده ی بخش شاسی بلندهای کامپکت : برند هیوندای

خودروهای شاسی بلند کامپکت هیوندای و کیا
محبوبیت کیا اسپرتیج به خصوص مدل 2019 بی دلیل نیست و طرفداران زیادی دارد. امتیاز بالایی که این خودرو به نسبت هیوندای توسان 2018 کسب کرده نشان دهنده ی کیفیت بالا در ساخت، هندلینگ سریع و چابک بودن آن است. همچنین فضای داخل کابین خودرو نیز زیاد است که همگی از برتری کیا اسپرتیج است.
از طرفی هیوندای توسان دارای صندلی های نرم و راحت است ولی قسمت های داخلی زیادی در آن از پلاستیک ساخته شده است که باعث کاهش جلب نظر مشتریان سخت گیر شده است.
*برنده نهایی این بخش: کیا

 

کیا اسپرتیج مدل 2019


خودروهای شاسی بلند متوسط برندهای هیوندای و کیا
مدل 2019 هیوندای شما را برای خودروی سانتافه با طرحی جدید روبرو می کند. البته ابعاد این خودرو به مقدار کمی کاهش قد را نسبت به کیا سورنتو نشان می دهد.
در نقد خودرو کیا سورنتو نقدهای خوبی را کسب کرده و امتیاز بیشتری را در مورد امنیت و عملکرد نسبت به سانتافه داشته است. کیا سورنتو گران تر از سانتافه است و باعث شده تا خرید مشتریان این دو برند بیشتر به سمت سانتافه سوق داده شوند.
*برنده این بخش: برند کیا

خودروهای الکتریکی و هیبریدی هیوندای و کیا
کیا و هیوندای نیرومحرکه های متنوعی را در ساخت خودروهای خود استفاده کرده اند. ولی بیشتر مدل های الکتریکی و هیبرید ساخت دست این دو برند کره ای، به صورت معتبر مورد آزمایش و بررسی قرار نگرفته اند. از این رو نمی توان از لحاظ آماری آن ها را مورد بررسی قرار داد.
خودروهای اوپتیما و نیرو جز محصولات هیبرید کیا هستند که به مشتریان این برند عرضه شده است و با فناوری PHEV نیز عرضه شده اند. علاوه بر این کیا سول نیز در مدل هیبریدی وارد بازار شده است.
هیوندای آیونیک دارای چند مدل هیبرید و الکتریکی و PHEV است و سوناتا هیبرید نیز اخیراً وارد بازار شده است.
*برنده این مدل خودروهای: هر دو مساوی اند


جمع بندی کلی از مقایسه هیوندای و کیا
اگر مقایسه هایی که در مورد این دو برند در این مقاله بررسی شد را مورد توجه قرار دهیم، می بینیم که به طور کلی برند کیا در این مقایسه امتیازات بیشتری را کسب کرده است و در صدر است. این مقایسه می تواند برای افرادی که سردرگم برتری این دو برند کره ای برای انتخاب خودرو هستند مفید باشد ولی به هر حال تجربه ی شخصی و سلیقه می تواند بالاتر از مقایسه های آماری باشد.

آگهی های مرتبط