مقایسه پژو پارس با دنا، 405، سمند و 206

پژو پارس یک خودروی سدان و بین شهری است که تولید شرکت خودروسازی ایران خودرو است و به علت قیمت مناسب و کیفیت نسبتاً خوبی که دارد محبوب نیز است. تعدادی خودروی هم رده نیز در این محدوده وجود دارند که آن ها را با هم مقایسه می کنیم.
پژو پارس در 6 نسخه تولید و به بازار عرضه شده است. حجم موتورهای این خودرو نیز متفاوت و از 1587 تا 2000 سی سی است. پارس اتوماتیک در اواسط شهریور ماه با قیمت 102 میلیون بازار آزاد و 55 میلیون شرکتی رسید و نسخه ی ال ایکس آن نیز 42 میلیون شرکتی و 82 میلیون بازار آزاد به فروش رسید. در این محدوده ی قیمتی انواع سدان های خانوادگی را با پژو پارس مقایسه می کنیم تا بتوانید انتخابی بهتر برای خرید خودرو داشته باشید.


مقایسه پژو پارس با دنا

دنا و پارس هر دو تولید ایران خودرو هستند و شباهت های بیشتری با هم دارند. از نظر طراحی ظاهری، دنا اسپرت تر و جوان پسند تر است و همین طراحی جذاب آن سبب شده است که مشتریان بیشتری داشته باشد. از نظر تجهیزات کابین نیز وجود یک مانیتور 7 اینچی، دوربین دید عقب و کروز کنترل، سیستم تصویری از امکانات بهتر نسبت به پژو پارس محسوب می شود.
از نظر موتور و مشخصات فنی، پژو مدل پارس جایگاهی بهتر نسبت به دیگر خودروهای داخلی دارد و پیشرانه دنا جدیدتر و کم مصرف تر است اما به طور کلی موتور پژو پارس کارایی بیشتری دارد و نگهداری از آن نیز بهتر می باشد.
از نظر تجهیزات غیر فنی، دنا وضعیت بهتری نسبت به پژو دارد ولی از نظر عملکرد موتور و مشخصات فنی، پارس بهتر است.

 

این مطلب را هم بخوانید: بررسی خودرو دنا پلاس

 

مقایسه پژو پارس با دنا


مقایسه پژو پارس با 206 صندوق دار

پژو 206 و پارس هر دو تولید شرکت ایران خودرو هستند. 206 یک سدان خانوادگی و محبوب است و از نظر ظاهری، این خودرو وضعیت مناسب تری نسبت به پارس دارد. هر چند هر دو طراحی قدیمی دارند اما باز هم 206 صندوق دار با وجود تغییراتی در پارس، وضعیت بهتری دارد. هارمونی پژو 206 در طراحی کابین هم به چشم می خورد ولی وجود متریال با کیفیت پایین و از جنس پلاستیک در کابین ایرادی است که به 206 وارد است.
قطعاً پژو پارس دارای فضای بیشتری در کابین خود است و دو خودرو از نظر آپشن های خود شباهت های زیادی با هم دارند. موتور خودروی 206 سدان از نوع یک موتور معروف به نام TU5 است ولی در پژو پارس علاوه بر این موتور، موتور XUYJP/L3 نیز می باشد.
از نظر فنی و اطلاعات خودرویی در کاتالوگ این پژو ها، وضعیت موتور پژو 206 صندوق دار بهتر نشان داده می شود. ولی به علت ناهماهنگی موتور و گیربکس و پایین بودن گشتاور، وضعیت عملکرد 206 تغییر کرده است و پیشرانه ی پارس عملکرد بهتری را از خود نشان می دهد.

 

 

مقایسه پژو پارس با 206 صندوق دار


مقایسه پژو پارس با پژو 405

به طور کلی کابین 405 و پارس فقط در آپشن های افزوده به پارس در مدل های جدید تفاوت دارند. موتور و فرمان پذیری پارس نیز بهتر است و از نظر کلاچ نیز موقعیت مناسب تری دارد. در نسخه ی جدید پارس، موتور 4 سیلندر به صورت خطی و دارای حجم 1761 سی سی است و در چند نسخه از پارس این تفاوت ها به چشم می خورد.

 

این مطلب را هم بخوانید: بررسی متفاوت از خودروی سمند
 

مقایسه پژو پارس با سمند

مقایسه پژو پارس با سمند

هر دو خودروی سدان پارس و سمند دارای نسخه های مختلفی اند. سمند به علت فیس لیفت بودن نسبت به پارس مناسب تر است و می توان این خودرو را در نسخه های ال ایکس و سورن با پژو مقایسه کرد.
این دور خودرو به علت مشخصات فنی و جادار بودن جزو خودروهای برون شهری هستند. سمند سورن به علت سپر جالب و چراغ های LED محبوب هستند. از طرفی پژو پارس جادار تر است. هر دو خودرو از نظر فرمان و سیستم ترمز با هم شباهت دارند. سمند سورن دارای وضعیت موتور بهتری است ولی پارس به دلیل وزنش شتاب سریع تری دارد. البته وزن زید این خودرو سبب می شود تا در سربالایی ها، وضعیت فنی خودرو دچارایراد شود و کارایی مناسب را نداشته باشد.

آگهی های مرتبط