مقایسه پژو 207i با ساندرو، برلیانس و ام وی ام

مقایسه پژو 207i با خودروهای هم قیمت

پژو 207 آی یک خودروی با کیفیت و خوش قیمت است که رقیبان متنوعی در بازار ایران دارد و به علت طراحی زیبا و با دوامی که دارد می تواند مشتریان زیادی را به خود جذب کند. این خودرو در مقایسه با برلیانس، ام وی ام 315 و خودروهایی از این قبیل شباهت ها و تفاوت هایی با هم دارند که به بررسی آن ها می پردازیم.
پژو 207 آی با قیمت کارخانه 54 و 47 میلیون تومان تا شهریور ماه 97 یکی از خودروهای محبوب است. البته قیمت آزاد آن گاهی تا 91 تا 105 میلیون تومان هم ممکن است برسد. خودروهایی که در این محدود وجود دارند شامل موارد زیر هستند.
پژو پارس، دانگ فنگ H30 کراس اتوماتیک، دنا پلاس، ساینا اتوماتیک CVT، آریو 1600، رنو تندر پلاس دنده ای و اتومات، رنو تندر 90، برلیانس، رنو ساندرو، رنو پارس تندر، ام وی ام 110s و 315 و ...
البته خودروهای پایین تر از 100 میلیون تومان در بازار آزاد دارای دو گروه هستند. یکی تیبا و پراید و پژو که به صورت انبوه خرید و فروش می شوند. دسته ای دیگر هم قیمت و کیفیت بالاتری دارند و خاص تر هستند که شامل 207 آی است و این خودرو را با دسته ی دوم مقایسه می کنیم زیرا از لحاظ قیمت شباهت بیشتری دارند.


مقایسه پژو 207i با برلیانس H320

برلیانس مدل فوق یکی از رقیبان پژو 207 آی است. برلیانس ساخت چین هستند ولی در ایران زیاد هستند. این خودرو دارای فرمان نرم و مقاومت در برابر ضربه های وارده است که باعث می شود تا رانندگی مناسب و خوبی را تجربه کنید. در سقف برلیانس سانروف وجود دارد که سبب شده تا یک آپشن بهتری نسبت به رقیب خود داشته باشد؛ اما طبیعتاً این خودرو نسبت به پژو 207 آی فراوانی قطعات ندارد و پژو 207 نیز نوع کارکرده ی آن وضعیت بهتری نسبت به برلیانس کارکرده دارد. به طور کلی در تولیدات شرکت ایران خودرو و سایپا، خودروهای کارکرده وضعیت بسیار مناسب تری دارند.


مقایسه پژو 207i با رنو ساندرو

می توان گفت رنو ساندرو مهم ترین رقیب این مدل از پژو است که خیلی به هم شبیه هستند و از نظر قیمت و ویژگی ها شباهت هایی با هم دارند. رنو ساندرو از همان اوایل تولید خود یعنی سال 2007 وارد کشور شد. اگر بخواهیم اصالت این دو خودرو را بررسی کنیم هر دو اصالتی فرانسوی دارند. پژو 207 آی به تیپ 5 شبیه است و رنو ساندرو موتوری شبیه ال 90 دارد و پلتفرم آن مشابه ال 90 و تندر است. رنو ساندرو جزو خودروهای محبوب در بین خودروهایی با قیمت زیر 100 میلیون و حدود 100 میلیونی در بازار آزاد است. شاید رنو ساندرو نسبت به خودروهایی مانند ام وی ام 110 S جدید نباشد و به پای آن ها نرسد ولی باز هم کارایی مناسبی دارد.
از نظر ظاهری پژو 207 آی از رنو ساندرو بهتر است ولی برخی از کارشناسان اعتقاد دارند ساندرو هماهنگی بیشتری در اجزای خود دارد. از نظر طراحی داخل کابین پژو 207 آی وضعیت بهتر و دلپذیرتری دارد و از نظر تجهیزات نیز این محصول آپشن های بیشتری را به خود اختصاص داده است. صندوق عقب ساندرو دارای 320 لیتر فضا است و جادارتر است.
از نظر ایمنی هم می توان گفت وضعیت ساندرو مناسب تر است و قدرت آن از این مدل پژو بهتر است.

 

این مطلب را هم بخوانید: تجربه رانندگی با پژو 207i
 

مقایسه پژو 207i با خودروهای هم قیمت

 

مقایسه پژو 207i با ام وی ام 315

یکی دیگر از رقیبان این خودروی محبوب ام وی ام است که مدل 315 آن به پژو 207 آی نزدیک تر است. دو خودروی فوق از نظر پیشرانه و مشخصات فنی به هم شباهت زیادی دارند؛ اما شتاب اولیه و ثانویه 207 بهتر از ام وی ام است. ام وی ام در جعبه دنده مخصوصاً در سربالایی ها ضعف از خود نشان می دهد که ناخوشایند است. سرعت پژو 207 آی نیز از ام وی ام 315 بهتر است و پیشرانه TU5 هم این ایراد را دارد که به علت داخلی بودن آن ایرادات برقی و استهلاک بالایی دارند. امکانات جانبی پژو 207 آی نسبت به ام وی ام وضعیت بهتری دارد.

آگهی های مرتبط