پردرآمدترین شغل های ایران کدامند؟

پردرآمدترین مشاغل ایران کدامند؟

پردرآمدترین مشاغل که امروزه در بازار کار وجود دارند نسبت به مشاغل قدیمی کمی متفاوت اند. افرادی که به دنبال یک کسب و کار خوب هستند که در آینده بتواند درآمد بالایی داشته باشد می توانند بین این مشاغل جستجویی داشته باشند و از آن ها استفاده کنند.
انتخاب یک شغل مناسب دغدغه ی افراد زیادی است. با توجه به این که برای گذران زندگی به یک شغل خوب نیاز داریم و زمان زیادی را برای آن صرف می کنید علاقه و استعداد در آن نقش مهمی دارند؛ اما این فاکتورها به تنهایی کافی نیستند. نرخ بالای بیکاری کسانی که در رشته هایی تحصیل کرده اند نشان دهنده ی این امر است. از این رو شناخت پردرآمدترین مشاغل که در بازار کار کشور وجود دارند می توانند کمک زیادی به این افراد کند. با توجه به این که بازار کار همیشه وضعیت ثابتی برای مشاغل ندارد باید اطلاعات به روز در این مورد داشت.

پردرآمدترین مشاغل در حال حاضر
 بازیگران، مدرسان کنکور، واسطه گران و فوتبالیست ها در ایران درآمد بالایی دارند؛ اما در این مقاله به شغل هایی می پردازیم که در آینده بازار کار خوبی خواهند داشت.


حوزه علوم پزشکی یکی از پردرآمد ترین مشاغل

شغل هایی مانند دندانپزشکی، جراح، پرستار، داروساز، طب فیزیکی و توانبخشی، پرستار سالمند و ... از جمله این موارد هستند.
شغل های حوزه علوم پزشکی جز مشاغل خدماتی هستند که همیشه در همه جا مورد نیازند و جز پردرآمدترین مشاغل هستند. جراحی زیبایی در ایران و جهان پردرآمدترین شغل است که در ایران بیشتر جراحی بینی و در جهان جراحی زیبایی شکم درآمد بالایی دارند.
دندانپزشک ها نیز به علت هزینه های بالای این کار درآمد خوبی دارند و جز مشاغل مورد نیاز در ایران هستند. با توجه به این که 18000 دندانپزشک عمومی و 3000 نفر از آن ها متخصص هستند، می توان گفت هر 27000 ایرانی یک دندانپزشک دارد که شانس درآمدزایی آن ها را بالا می برد.
داروسازان به اندازه پزشکی جذابیت کاری ندارند ولی مزایای زیادی دارد. این افراد می توانند در کارخانه های داروسازی کار کنند یا داروخانه تأسیس کنند. مصرف دارو در ایران به صورت سرانه حدود 50 دلار است که گردش مالی 4 میلیارد دلاری برای کسب درآمد زیادی مناسب است.
با توجه به این که رشد جمعیت سالمند در ایران به شدت بالا رفته است و 4 برابر رشد جمعیت است، از این رو یکی از پردرآمدترین مشاغل در آینده متخصصین توانبخشی و طب فیزیکی هستند که برای این گروه مورد نیاز است.


پردرآمدترین مشاغل در صنعت گردشگری

صنعت گردشگری امروزه یکی از راه های کسب درآمد در کشور و بین مردم است. بیشترین درآمد را کشورهای اسپانیا، ترکیه، آمریکا، چین، ایتالیا، استرالیا و تایلند از گردشگری دارند. هر چند کشور ما چندان روی این مساله کار نکرده است و توجه زیادی به این صنعت نداشته است، اما در حال حاضر با توجه به داشتن پتانسیل بوم گردی و پیشینه تاریخی قوی کشور می توان درآمد خوبی را از این راه به کشور وارد کرد.
تفاوت زیاد قیمت بین دلار و ریال فرصت زیادی را افزایش گردشگران برای تور لیدرها ایجاد می کند. به خصوص این که این گروه دستمزد خود را به دلار می گیرند و آن را به ریال هزینه می کنند. تورلیدرها اطلاعات کامل از مناطق گردشگری شهر و پیشینه و اطلاعات تاریخی هر جایی دارند و این توضیحات را به گردشگران می دهند تا بتوانند هر چه بهتر آن ها را سرگرم کنند.
تورلیدرها علاوه با راهنمایی گردشگران داخلی، در زمینه اطلاع رسانی جاذبه های گردشگری و مدیریت سفر توریست خارجی نیز فعالیت دارند این افراد با تسلط بر زبان های خارجی می توانند مرجع و راهنمای خوبی برای گردشگران خارجی باشند.


کشاورزی و دامپروری یکی از پردرآمدترین مشاغل کشور

درآمد کشاورزی و دامپروری در گذشته کم بود و یک کار پرزحمت محسوب می شد که روش های سنتی و سختی داشت. از این رو به دلیل این که چندان مورد حمایت قرار نگرفتند افراد زیادی به شهرها کوچ کردند؛ اما امروزه به دلایل مختلف مانند اشباع شدن شهرها، قیمت بالای محصولات دامداری و کشاورزی، رشد زیاد تکنولوژی و راحت شدن دامپروری و کشاورزی و بازدهی خوب آن، زمین مناسب برای کشاورزی و پتانسیل های دامداری این مشاغل یکی از پردرآمدترین مشاغل خواهد بود.
در این رشته می توان در ادارات دولتی و بخش های خصوصی نیز کار کرد اما برای ایجاد شغل نیاز به علاقه به کشاورزی و نباتات و روستا داشت و دانش کافی در این رشته ها را هم داشت. از این رو روش های نوین و سرمایه اولیه می تواند کمک کننده باشد.
پرورش مرغ و طیور یکی از این رشته ها است که بازار آن همیشه خوب و مورد نیاز است.

 

کشاورزی و دامپروری یکی از پردرآمدترین مشاغل کشور


شغل های مربوط به کامپیوتر و اینترنت یکی از پردرآمدترین مشاغل

شغل های این حوزه موارد زیادی هستند که شامل برنامه نویسی، ایجاد اپلیکیشن، طراحی گرافیک و سایت، بازاریابی اینترنتی، راه اندازی وبسایت و ... است.
به دلیل استفاده ی همه جانبه از کامپیوتر و موبایل و تغییری که در سبک زندگی مردم ایجاد شده است، شغل های مربوط به اینترنت و کامپیوتر روز به روز در دنیا در حال پیشرفت هستند و بازار کار آن ها خوب است.
برای شروع کار در این حوزه فقط به کامپیوتر و علم آن نیاز دارید. از این رو راه اندازی این نوع مشاغل ارزان و با هزینه کم است. همچنین اکثر اوقات در خانه می توانید بنشینید و با دورکاری درآمد زایی خوبی را داشته باشید.
کسب و کارهای که بر اساس وب سایت ها هستند در ایران پیشرفت خوبی دارند. سایت های آموزشی، فروشگاهی، خبری و ... مانند سایت های 1اشاره، دیجی کالا، مامان پز، الی گشت و ... در این زمینه موفقیت زیادی دارند.
برنامه نویسان به خصوص برای اپلیکیشن های موبایل امروزه آینده ی خوبی را پیش رو دارند و می توانند بازار خوبی داشته باشند.

 

شغل های مربوط به کامپیوتر و اینترنت یکی از پردرآمدترین مشاغلتعمیرات جز پردرآمدترین مشاغل کشور

شاید عجیب به نظر برسد اما تعمیرلوازم نیز یک شغل پردرآمد است. تعمیرکاران خودرو درآمد بالایی دارند و اگر خبره باشند ممکن است بیش از 50 میلیون در ماه نیز درآمد داشته باشند. تجربه و مهارت در این مشاغل بسیار مهم است و داشتن تحصیلات دانشگاهی چندان در این شغل لزومی ندارد.
به خصوص با توجه به این که در حال حاضر همه چیز افزایش قیمت داشته و قدرت خرید مردم برای کالاهای جدید کم شده است، اکثر افراد سعی می کنند وسایل قدیمی خود را تعمیر کنند و بازار کار تعمیرات موبایل و تعمیر لوازم خانگی بسیار خوب و درآمد زا است.

آگهی های مرتبط