چگونه کودک خود را در هواپیما سرگرم کنیم؟

با اینکه سفرهای هوایی طولانی مدت کمی خسته کننده است اما معمولا بزرگترها می توانند اوقات کسل کننده پروازهای طولانی را تحمل و به راحتی برای خود سرگرمی هایی پیدا کنند. با این حال پروازهای طولانی مدت برای کودکان که معمولا صبر و تحمل کمی دارند کمی سخت است بنابراین باید به دنبال راههایی باشیم تا در این مدت آنها را سرگرم نگه داریم.

 

موبایل
هنوز ممنوعیتی برای بردن تلفن همراه به داخل هواپیما وجود ندارد. بازی های مورد علاقه کودکان را از قبل در داخل گوشی موبایل بریزید و یک شارژر هم همراه خود داشته باشید در این صورت دیگر از بابت سرگرمی کودکتان نگرانی ای  ندارید! او ساعت ها بازی می کند، فیلم می بیند و سرگرم است تا زمانی که گرسنه شود و یا خوابش بیاید.

 


اسباب بازی
اسباب بازی های زیادی هست که می توانید برای کودکتان تهیه کند تا در طول سفر سرگرم شوند. اگر احساس می کنید کودکتان از اسباب بازی های همیشگی اش خسته شده برای پرواز برای او اسباب بازی های جدیدی بگیرید و آن ها را تا وقتی سوار هواپیما نشده اید به او نشان ندهید با این روش کودک حسابی غافلگیر و خوشحال می شود و می تواند تا ساعت ها با اسباب بازی جدید سرگرم بماند.


موسیقی
قبل از سفر لیستی از آهنگ های مورد علاقه کودک را دانلود کنید، در طول سفر از اینکه آن ها چگونه ساعت ها با گوش دادن به این آهنگ ها سرگرم می شوند تعجب خواهید کرد! در لیست آهنگ های خود آهنگ های آرام را هم قرار دهید تا کودک با گوش دادن به آن ها به خواب برود.

 

 


بازی های کارتی
کودکان بازی های زیادی می توانند با کارت های بازی انجام دهند و ساعت ها لذت ببرند و سرگرم باشند.


پازل
حتما برای سرگرم کردن کودکتان ترجیح می دهید پازل بزرگ بگیرید تا برای درست کردنش ساعت ها مشغول باشد اما فراموش نکنید که شما در هواپیما فضای کمی دارید و این پازل ها جای زیادی می گیرند. می توانید از پازل های کوچک استفاده کنید اینطوری بچه ها هم از اینکه می توانند سریع آن ها را درست کنند حسابی ذوق زده می شوند.


خوراکی های خوشمزه
بچه ها در صورت گرسنگی خیلی بیقرار می شوند پس همراه خودتان یک کیف پر از خوراکی های مورد علاقه کودک داشته باشید تا با آن ها کودک را آرام نگه دارید.

 


کتاب
با اینکه الان در سال ۲۰۱۷ هستیم اما روش کتاب خواندن های سنتی هیچ وقت از بین نمی رود. فقط کافیست که مطمئن شوید که کتابی که با خود به کابین هواپیما می برید از کتاب های مورد علاقه کودکتان است. معمولا کودک از کتابی که عکس های رنگی زیادی داشته باشد و درباره حیوانات، موجودات دریایی یا افسانه ای باشد خوشش می آید. قبل از سفر به کتابخانه محلتان بروید و اجازه دهید کودک کتاب های مورد علاقه خود را برای پرواز انتخاب کند!


بالش و پتو
ممکن است کودک در محیط های جدید و ناآشنا خیلی سخت به خواب بروند اما اگر بالش و پتوی آن ها را همراه خود به سفر بیاورید با آن ها احساس راحتی می کند و در طول پرواز به آسانی به خواب می رود، مطمئنا بعد از ساعت ها بازی های سرگرم کننده مدتی خوابیدن می تواند لذتبخش باشد.

 


کتاب های رنگ آمیزی
کتاب هایی با طرح های هیجان انگیز و خیالی تهیه کنید تا کودک را مشتاق به رنگ آمیزی کند. کتاب های زیادی در بازار هست که می توانند مدت های زیادی کودکتان را سرگرم نگه دارند.

 

منبع: الی گشت

آگهی های مرتبط
تماس بگیرید
مراجعه به سایت