کدام خودروها راحت تر به فروش می رسند؟

فروش خودرو یک عامل مهم برای کسانی است که می خواهند برای خرید خودرو اقدام کنند. از این رو لیستی از پرفروش ترین خودروهای داخلی را که مدل صفر و کارکرده ی آن ها دارای فروش بالایی است و دلایل آن را بررسی می کنیم. خودروی پراید در این بین بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است.
فروش خودرو به صورت راحت از عواملی است که برخی خریداران خودرو به آن اهمیت زیادی می دهند. مثلاً برخی از خودروها مانند پراید سریعاً به فروش می رسند. البته خودروهای دیگری نیز هستند که به راحتی می توان آن ها را به فروش رساند. در سال های اخیر تیبا و پرشیا هم فروش بالایی داشتند. این خودروها هم نوع صفر و هم کارکرده ی آن ها فروش بالایی دارند ولی برخی از خودروها فقط صفر یا فقط کارکرده ی آن ها به خوبی فروش می رود. با توجه به این که فروش خودروهای داخلی برای خریداران خودرو اهمیت زیادی دارد، خودروهای پرفروش آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.


بازار خرید و فروش خودرو پراید

از نظر همه ی افراد فعال در بازار خرید و فروش خودرو، پراید بسیار ساده و سریع به فروش می رسد. آمارها نیز همین امر را تصدیق می کند و نشان می دهد هم مدل کارکرده هم صفر این خودرو بالاترین میزان فروش را در بازار خودرو به خود اختصاص داده است. شاید مهم ترین دلیل فروش بالای پراید قیمت پایین تر آن نسبت به دیگر خودروهاست. این عامل سبب می شود تا هر کسی با سطح مالی پایین نیز خودروی صفر و کارکرده ی پراید را می تواند خریداری کند. تعمیر این خودرو به سادگی صورت می گیرد و اکثر رانندگان به راحتی خودشان آن را تعمیر می کنند. همچنین هزینه های تعمیر و نگهداری و تأمین قطعات نسبت به دیگر خودروها پایین تر است و قطعات آن کاملاً در دسترس هستند. از این رو هر مدل پرایدی که داشته باشید، می توانید به راحتی آن را آگهی کنید و در زمانی کم به فروش برسانید.


تیبا و فروش خودرو در نوع صفر و کارکرده 

از تیبا می توان به عنوان برادر پراید نام برد که جادارتر است و برای استفاده ی خانوادگی مناسب است و مانند آن جزو پرفروش ترین خودروهای صفر و کارکرده در بازار است. تیبا نیز مانند پراید قیمت پایینی دارد و این عامل مهم ترین دلیل برای پرفروش بودن این خودرو است. علاوه بر این تأمین قطعات ارزان و راحت، تعمیر آسان خودرو مزید بر علت شده تا فروش خودرو تیبا بالا باشد. البته بازار تیبا صفر به خصوص کارخانه ای بیشتر از نوع کارکرده آن است.

 

کدام خودروهای داخلی راحت‌ تر به فروش می‌رسند؟

 

فروش خودرو پژو پارس در بازار ایران 

فروش پژو پارس در رده بندی هایی که سال های گذشته به عنوان پرفروش ترین خودروهای صفر در بازار انجام شده است، بعد از پراید در رتبه ی دوم قرار دارد و جایگاه پژو 405 را به خود اختصاص داد. در بازار کارکرده نیز این سال ها خود را بالا کشیده است. خودرو پارس دست دوم با وجود این که قیمتش گران شده است اما هنوز فروش خودرو کاهش نیافته است.
خریداران زیادی از خرید مدل صفر آن استقبال می کنند و این امر سبب فراوانی آن در بازار شده است. مستحکم بودن آن و مناسب بودن برای سفرهای جاده ای، مناسب برای خانواده و طراحی جوان پسند همگی مزید بر علت شده اند تا فروش خودرو پرشیا در بازار کارکرده نیز بالا باشد.


پژو 206 و بازار فروش خودرو

این خودرو جوان پسند ترین خودرویی داخلی است که این امر سبب افزایش فروش آن در نوع صفر و کارکرده شده است. کیفیت این خودرو بالاست و گروه 206 توانسته در سال های اخیر 3 ستاره کیفی را از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران دریافت کند. خودرو 206 در رده ی خودروهای زیر 40 میلیون پس از تندر بهترین رتبه کیفی را دارد. استحکام بالای خودرو، مصرف سوخت کم، قابلیت اسپورت و... از دلایلی است که از پژو 206 در نوع صفر و کارکرده استقبال می شود.


فروش خودرو 405 در بازار خودرو 

قبلاً فروش خودرو 405 شرایط بسیار بهتری داشت و پرفروش ترین خودروی داخلی محسوب می شد. ولی در بخش پیشرانه ی این خودرو مشکلاتی به وجود آمد که سبب آتش گرفتن برخی از این خودروها شد. از این رو به مرور بازار فروش آن از تب و تاب افتاد و فروش آن کاهش یافت. این خودرو نسبتاً ارزان است و هزینه های تعمیر و نگهداری آن نیز کم است. همچنین یک خودروی خانوادگی محسوب می شود که خدمات پس از فروش و تأمین قطعات آن نیز مناسب است. این روزها خودروهای تاکسی 405 فروش بالاتری نسبت به تاکسی سمند دارند ولی این خودرو فروش خود را به مقدار زیادی از دست داده است.

آگهی های مرتبط