گلکسی نوت 20 سامسونگ و انتظاراتی که از آن داریم

ممکن است که به خاطر وجود کووید 19، رویداد آن‌پکد (Unpacked) شرکت سامسونگ به صورت آنلاین برگزار شود . با این حال بازه‌ی زمانی این رویداد هنوز کاملأ مشخص نیست و این رویداد در جدول برنامه‌های ماه آگوست قرار دارد، این بدان معنی است که تنها 3 ماه تا اولین دیدار رسمی ما با سامسونگ گلکسی نوت 20 باقی مانده است.
 گلکسی نوت 20 برخی از ویژگی‌های سری S20 را خواهد داشت، با این که نمی‌دانیم که این ویژگی‌ها شامل چه چیزهایی هستند اما این امر تقریبأ حتمی است . با این وجود می‌توانیم تصور کنیم که سامسونگ برای بهبود این پرچمدار s pen، چه بایدها و نبایدهایی را باید رعایت کند و امروز این بایدها و نبایدها را با شما به اشتراک می‌گذاریم . پس بدون اتلاف وقت به لیست خواسته‌هایمان از گلکسی نوت 20 می‌پردازیم.

یک نمایشگر مسطح‌تر برای کارکرد بهتر قلم S Pen

صفحه نمایش خمیده‌ی سامسونگ مزایای خاص خودش را دارد، اما این صفحه‌های خمیده با قلم‌های S Pen جور در نمی‌آیند. این ترکیب آنقدر بد نیست که شما را از خریدش منصرف کند اما هیچ مزیتی هم به همراه نخواهد داشت . فقط باعث می‌شود که کار کردن با قلم S pen در برخی از نقاط سخت‌تر باشد.
شرکت سامسونگ گوشی‌های سری گلکسی S20را به صفحه نمایش مسطح‌تری مجهز کرد  ، این گوشی‌ها در لبه‌های سمت راست و چپشان از انحنای کمتری برخوردارند و ما امیدواریم که این شرکت همین روند را برای گوشی‌های گلکسی نوت 20 نیز به کار بگیرد و یا حتی ظاهر صفحه نمایش این گوشی را از گلکسی نوت 10 لایت اقتباس کند.

صفحه نمایش با وضوح QHD+ برای مدل ارزان قیمت

نمایشگرهای دو گلکسی نوت 10ای که در سال گذشته عرضه شدند نه تنها اندازه‌ی متفاوتی داشتند بلکه وضوحشان نیز متفاوت بود . صفحه نمایش گلکسی نوت 10 دارای وضوح FHD+ است ، در حالی که گلکسی نوت 10+ از صفحه نمایشی با وضوح QHD+ برخوردار است.
سامسونگ در طراحی گوشی‌های سری گلکسی S20 که در اوایل سال 2020 معرفی شدند ، مسیر متفاوتی را طی کرده است . اگر چه که هرکدام از مدل‌های S20 اندازه‌های متفاوتی دارند ، اما وضوح تصویر در تمام گوشی‌های این سری یکسان است . ما امیدواریم که سامسونگ همین روند را برای طراحی مدل ارزان قیمت گلکسی نوت 20 نیز به کار بگیرد و آن را به صفحه نمایشی با وضوح QHD+ مجهز کند.

صفحه نمایش 120 هرتزی با پشتیبانی QHD+

شرط می‌بندیم که گلکسی نوت 20 نیز درست مانند گلکسی S20، به یک صفحه نمایش 120 هرتزی مجهز خواهد بود . هیچ دلیلی وجود ندارد که سامسونگ بخواهد برای پرچم‌دار بعدی‌اش از صفحه‌ نمایش‌های 60 هرتزی استفاده کند (البته گوشی‌های تاشو را حساب نکنید زیرا آن‌ها پیچیدگی‌های متفاوتی دارند.)
با این حال اولین قدم سامسونگ برای رسیدن به نرخ نوسازی بالاتر ، چندان بی عیب و نقص نیست . صفحه نمایش سری گلکسی S20 با وضوح  QHD+از نرخ نوسازی 120 هرتزی پشتیبانی نمی‌کند و ممکن است که این محدودیت به خاطر وجود یک مانع سخت‌افزاری ایجاد شده باشد. علتش هر چه که باشد ، امیدواریم که هر دو مدل ارزان‌قیمت و پلاس یا اولترای گلکسی نوت 20 این مشکل را برطرف کنند و با بالاترین وضوح صفحه نمایش، از نرخ نوسازی 120 هرتزی پشتیبانی کنند.

گلکسی نو 20 سامسونگ

 

مجموعه اپ‌های متمرکزتر بر روی S pen

معمولأ مجموعه اپلیکیشن‌های سامسونگ که بر روی S pen تمرکز دارند، زیاد خوب نیستند . برخی از این برنامه‌ها بسیار آراسته و کامل هستند اما بقیه‌ی این اپلیکیشن‌ها غیرضروری و آزمایشی به نظر می‌رسند . این برنامه‌ها (به عنوان مثال اپلیکیشنLive Message ) توسط بسیاری از کاربران گلکسی نوت به فراموشی سپرده شده‌اند.
اگر سامسونگ نمی‌تواند تمام برنامه‌های S pen موجود را ارتقاء دهد، حداقل باید سعی کند که تجربه‌ی قلم- محور تری را در این گوشی‌ها ارائه دهد . از نظر ما گلکسی نوت 20 باید مجموعه برنامه‌های S pen کمتری را ارائه دهد . برخی از چیزها هرچه کمتر باشند بهتر هستند و تمرکز بر روی چند برنامه‌ی اندکی که واقعاً کاربردی هستند، می‌تواند مفیدتر هم باشد.

قابلیت Air Action بهتر

قلم S Pen گلکسی نوت 10، یک ژیروسکوپ را به عنوان ویژگی‌ اصلی‌اش معرفی کرد و این قطعه‌ی سخت‌افزاری با قابلیتAir Actions این گوشی جفت شد . این قابلیت را می‌توان به صورت ایده‌ی بسیار عالی‌ای توصیف کرد که پیاده‌سازی بسیار ضعیفی دارد .
البته گلکسی نوت 20 حتی در صورتی که این قابلیت بهبود نیابد هم نباید آن را کنار بگذارد . با این حال ما می‌خواهیم که پرچمدار S pen بعدی ، کاربرد بیشتری را برای Air Actions در نظر بگیرد . ما امیدواریم که قابلیت Air Actions در گلکسی نوت 20 به شکل خلاقانه‌تری پیاده سازی شود.

بزرگنمایی فوق‌العاده‌ی گلکسی S20

احتمالاً پرچمدار بعدیِ S Pen، از دوربین به کار رفته در گلکسی S20 یا S20+ یا S20 Ultra استفاده نخواهد کرد (یا نباید استفاده کند) . با این حال تنها ویژگی‌ای که باید از دوربین گلکسی S20 Ultra الگوبرداری شود ، همان قابلیت بزرگنمایی فوق‌العاده‌اش است.
طبیعتاً ما دوست داریم که حتی مدل ارزان‌قیمت گلکسی نوت 20 نیز از همان قابلیت بزرگنماییِ گلکسی S20 Ultra استفاده کند ، اگرچه که این ویژگی می‌تواند قیمت این سری را افزایش دهد. با این حال اگر گوشی گلکسی نوت 20 به یک دسته‌ی ثابت یا سه‌پایه مجهز باشد آن‌گاه این زوم 100 برابری می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسب‌تری برای این گوشی باشد . اگر این زوم 100 برابری را با دکمه‌ی عکس‌برداری از راه دور که بر روی قلم S pen  قرار دارد ترکیب کنیم آن‌گاه گوشی گلکسی نوت 20 به رویای عکاسان موبایلی تبدیل می‌شود.

عدم وجود مدل اگزینوس

بر هیچ کس پوشیده نیست که عرضه‌ی سری گلکسی S20 باعث شد که شکاف میان پرچمداران سامسونگ که چیپست اگزینوس دارند و آن‌هایی که چیپست کوالکام دارند ، بیشتر شود . این شکاف به حدی زیاد بود که سهام‌داران سامسونگ، این شرکت‌ را به خاطر عملکرد ضعیف چیپست‌هایش مورد بازخواست قرار دادند . اگرچه که سامسونگ از تولید هسته‌های سفارشی‌اش منصرف شده است اما باز هم احتمال زیادی وجود دارد که در برخی از بازار‌ها، گوشی‌های گلکسی نوت 20 درست مانند گلکسی S20 به یک چیپست اگزینوس 990 مجهز باشند.
ممکن است که این یک خیال واهی باشد ، اما ما فکر می‌کنیم که اگر سامسونگ تا قبل از سال 2021 از بکار گیری هسته‌های سفارشی‌اش دست بکشد ، هم برای خود شرکت بهتر است و هم برای مشتریانش . گلکسی نوت 20 باید چیپست‌های اگزینوس 990 و 992 را کنار بگذارد و به جای آن از چیپست‌های کوالکام استفاده کند.

 

گوشی گلکسی نوت 20 سامسونگ
 

عدم کاهش ظرفیت ذخیره سازی
عدم وجود اسلات کارت MicroSD در گوشی گلکسی نوت 10 مسئله‌ی چندان مهمی نیست، زیرا این مدل ارزان‌قیمت به یک فضای ذخیره‌سازی داخلی 256 گیگی مجهز است . حتماً گلکسی نوت 20 برخی از ویژگی‌های سری S20 را در خود خواهد داشت، اما نباید فضای ذخیره‌سازی کوچک این سری را در خود داشته باشد.
ما تصور می‌کنیم که مدل ارزان قیمت گلکسی نوت 20 باید حداقل یک حافظه‌ی داخلیِ 256 گیگی داشته باشد . این همان خط پایه‌ای است که توسط گلکسی نوت 10 تعیین شده است و سامسونگ قطعاً نباید ظرفیت حافظه‌ی مدل بعدی‌اش را کاهش دهد.
یک حسگر اثر انگشت مطمئن‌تر یا در نظر گرفتن یک منطقه‌ بزرگتر برای حسگر
شاید تا نیم دهه‌ی قبل حسگرهای اثرانگشتی که در زیر نمایشگر قرار داشتند جادویی به نظر می‌رسیدند،  و البته هنوز هم در سال 2020 تأثیرگذار هستند، اما به خاطر این تکنولوژی، مشتریان مجبورند که از سرعت و قابلیت اطمینان صرف نظر کنند . حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر گلکسی نوت 10، بی عیب و نقص نیست . بدیهی است که دقت حسگر به میزان اندکی بر افزایش استفاده از آن تأثیر می‌گذارد، اما هنوز هم میزان خطای آن نسبت به حسگرهایی که در قسمت جانبی یا پشتی گوشی قرار می‌گیرند، بالاتر است. تقریباً تضمین شده است که گلکسی نوت 20 به یک حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر مجهز خواهد بود. اگر افزایش دقت حسگر امکان پذیر نیست در این صورت فقط امیدواریم که سامسونگ محل بزرگتری را برای این حسگر در نظر گرفته باشد.

آگهی های مرتبط