آگهی های ضایعات صنعتی

انواع ضایعات صنعتی

ضایعات صنعتی شامل مواد و پرت هایی است که از برش فلزات، پلاستیک یا هر ماده ی قابل بازیافت دیگری به دست می آید و ممکن است قیمت بالایی نیز داشته باشد. این ضایعات اکثراً قابل بازیافت هستند و می توان از آن ها برای تولیدات مجدد استفاده کرد.
ضایعات صنعتی شامل مواردی است که برای استفاده در صنعت به صورت مستقیم کاربردی ندارد و ممکن است به صورت بازیافتی یا استفاده در بخش های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. موارد متعددی مانند ضایعات آهن و فلزات، پلاستیک، مصالح ساختمانی قابل بازیافت، لوازم برقی، باطری و ... را شامل می شود. برخی از ضایعات صنعتی قیمت بالایی دارند. به عنوان مثال برخی از ضایعات صنعت مس و کارخانه جات جداسازی مس ممکن است حاوی طلا باشند و از آن ها در صنایع جداسازی طلا از معدن استفاده می شود.

 

خرید و فروش ضایعات


خرید و فروش ضایعات صنعتی

خرید و فروش این ضایعات در حجم کم تا بسیار وسیع صورت می گیرد. معمولاً خریدار ضایعات صنعتی از انواع فلزات و مواد پلاستیکی در بخش های مختلفی کار می کنند و این ضایعات را به کارخانجات بازیافت تحویل می دهند. از این رو کسب و کاری را برای خود در این زمینه راه می اندازند و گاهی در حجم های بسیار وسیع خرید و فروش ضایعات انجام می گیرد.
انواع ضایعات صنعتی قیمت های مختلفی دارند که بسته به ماده ی اولیه آن قیمت گذاری می شود. ضایعاتی که در بخش های مختلف مانند ساختمان سازی یا صنایع ساخت و ساز و تولیدات دیگر به کار می رود معمولاً تناژ بالایی دارند و ممکن است به صورت مستقیم به کارخانه جات بازیافت هدایت شوند.
ضایعات فلزات یا مواد پلاستیکی که از ساخت و ساز دستگاه ها یا ابزار به دست می آید به صورت مجدد ذوب شده و به انواع مورد استفاده تبدیل می شوند.
از این رو هم برای محافظت از محیط زیست هم استفاده از پرت این محصولات می توان از آن ها استفاده کرد و در بخش بازیافت مورد استفاده مجدد قرار داد. به همین علت شناخت خریدار یا فروشنده ضایعات صنعتی به پاکسازی و حفاظت از محیط نیز علاوه بر هزینه ی آن کمک می کند.