آگهی های واردات و صادرات

صادرات و واردات
ایران به علت موقعیت جغرافیایی مناسبی که در جهان و در خاورمیانه دارد یکی از بهترین نقاط برای صادرات و واردات کالا می باشد. وجود مرز دریایی از شمال کشورمان و مرز دریایی از جنوب آن امکان تبادل کالا با کشورهای زیادی را فراهم ساخته است. همچنین مرزهای شرقی و غربی با افغانستان و پاکستان و عراق و ترکیه پتانسیل زیادی برای صادرات و واردات دارد. مرزهای جنوبی کشور که حالت بندرگاهی دارند در کنار نوار ساحلی خلیج فارس با بنادر کوچک و بزرگ بسیاری سال هاست که مسئولیت صادرات و واردات اصلی کشور را بر عهده دارند.
به طور مثال بندر بوشهر و بندر عباس دارای پذیرش هشت میلیون تن کالا است و توانایی خدماتی همچون فله، کانتینر، مواد نفتی، نگهداری و پردازش کالا، محصولات سردخانه ای و مسافری و کالاهای عمومی را دارد.

 

صادرات  واردات و ترخیص کالا


ترخیص کالا از گمرک
یکی از خدمات ارائه شده در زمینه ی صادرات و واردات ترخیص کالا از گمرک است که مراحل اداری و مالیاتی خاصی دارد. این مراحل صادرات و واردات می تواند به وسیله ی قرار داد به شرکتی انتقال داده شود که در زمینه ی ترخیص کالا مجوزهای قانونی لازم را دارد و کارگزاران آن پیچ و خم کار را می دانند.

 ترخیص کار گمرک
ترخیص کار گمرک شخصی است که بر اصول و ضوابط ترخیص مسلط می باشد و می تواند مراحل اداری، مالی و قانونی آن را طی کند تا در روند صادرات و واردات کالا همه چیز طبق زمان بندی لازم پیش رود.


 واردات از چین
واردات از چین به علت تولید انبوه این کشور در همه ی زمینه ها بسیار متداول است و اگر شرکت ترخیص کننده یا مسئول امور صادرات و واردات دانش و تجربه ی کافی در این زمینه داشته باشد، بسیار آسان است. فرم های ویژه ای در واردات از چین باید تکمیل شود و ضمن دریافت مجوزهای قانونی می توان نسبت به واردات اقدام نمود. امروزه حتی کالاهای درمانی و ابزار و تجهیزات پزشکی هم از چین وارد می شوند.

 

واردات کالا از چین


واردات کالا
واردات کالا از کشورهای مختلفی صورت می گیرد و عمدتا از مرزهای دریایی جنوب ایران این اتفاق می افتد. هر کشوری شرایط خاص خود را داشته و مجوزهای مربوطه را نیاز دارد. واردات کالا از تعداد محدودی کشور ممنوع بوده و از چندین کشور محدودیت حجم دارد. به طور مثال واردات کالا از چین محدودیت خاصی ندارد و روزانه بیش از ده میلیون تن کالا در زمینه های مختلف از کشور چین به ایران وارد می شود. بندر عباس یکی از بنادر مهم در زمینه ی واردات کالا به ویژه از چین، دبی، هند، اسپانیا و غیره می باشد. این بندر در زمینه ترخیص خودرو نیز فعال است و برندهای معروف تویوتا، لکسوس، هیوندا، هوندا و غیره از طریق آن وارد می شود و سپس در انبار نمایندگی های این شرکت ها قرار می گیرند.


 ترخیص خودرو
ترخیص خودرو بسته به نوع و برند شرکت سازنده باید شامل فرم مشخصات ساخت، استانداردهای فنی، حق گمرکی، سود بازرگانی و غیره باشد. ترخیص خودرو مراحل به نسبت سخت تری برای ورود به ایران دارد و به همین دلیل ترخیص کار گمرک آن باید از تجربه و دانش فنی بالا و مهارت ترخیص کالاهای دشوار بهره مند باشد.